معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: اولویت اول وزارت آموزش پرورش یکپارچه سازی مراکز پیش دبستانی تحت نظر آموزش و پرورش است.

به گزارش بصیر سبزوار، ابوالحسن حقیقی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر اولویت اصلی اموزش و پرورش یکپارچه سازی مراکز پیش دبستانی می باشد گفت: همه مراکز پیش دبستانی باید با اخذ مجوز از وزارت آموزش و پرورش، تحت نظر این اداره کار کنند.

 
وی با اشاره به ابلاغ قانون حکمیت آموزش و پرورش به تمامی دستگاهها و اهمیت پیش دبستانی برای نو اموزان، ادامه داد: مفاهیمی که دانش اموزان در مقطع پیش دبستانی یاد میگیرند آینده آنها را رقم خواهد زد، بنابراین محتوای مورد استفاده این مراکز باید مورد تایید سازمان پژوهش وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد.

 
حقیقی تعداد مراکز پیش دبستانی ای که تا کنون موفق به اخذ مجوز از وزارت آموزش پرورش شده اند را ۶۱۰ مرکز عنوان کرد و افزود: حدودا ۱۷۰۰ مرکز پیش دبستانی در سطح استان برای اخذ مجوز به آموزش پرورش مراجعه نکرده اند که امیدواریم این مراکز هرچه سریعتر برای دریافت مجوز اقدام نمایند تا بتوانیم مراکزی مطابق با محتوای آموزش پرورش داشته باشیم.

 
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به رشد ۳ درصدی نوآموزان پایه اول ابتدایی گفت: مشکل کمبود نیروانسانی در مدارس، با جذب ۱۵۰۰ فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان و با استخدام معلمان حق التدریسی برای سال تحصیلی جدید حل شد.

 
در پایان، حقیقی با بیان اینکه خراسان رضوی در بحث مدارس عشایر، رتبه اول کشور را از آن خود کرده است گفت: تدریس در این مدارس را معلمان کوچ نشین بر عهده دارند، که این باعث جلوگیری از ترک تحصیل دانش اموزان عشایر میشود.

 

انتهای پیام/