مرکز جامع خدمات بهزیستی در شهرستان خوشاب با حضور مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

به گزارش بصیر سبزوار رضا یوسفی رئیس اداره بهزیستی خوشاب با بیان اینکه این مرکز همزمان در ۳۰شهرستان محروم کشور به بهره برداری می رسد اظهارداشت: شهرستان خوشاب یکی از محروم ترین شهرستان های استان است که این امر باعث انتخاب این شهرستان برای راه اندازی این مرکز شد.

 

وی با بیان اینکه در این مرکز  یک نفر به‌عنوان مسئول فنی، سه مددکار و روان‌شناس در حوزه توان‌بخشی، آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری فعالیت خواهند کرد تصریح کرد: ارتقای خدمات اجتماعی و پیشگیری در شهرستانهای محروم امری ضروری است که راه اندازی این مرکز کمک شایانی برای ارتقا این امر خواهد بود.

 

یوسفی در با اشاره به عدم وجود اورژانس اجتماعی در خوشاب عنوان کرد: فعالین این مرکز با نظارت بهزیستی نقش موثری در افزایش مهارت های زندگی آموزش خانواده، فرزند پروری، توسعه روستا مهد، اجرای یک وعده‌غذای گرمخواهد بود.

همزمان با بهره برداری از این مرکز و با حضور مدیرکل بهزیستی استان خراسن رضوی  راه‌اندازی شعبه یک موسسه خیریه توان‌بخشی و پیشگیری عرشیان بیهق و راه‌اندازی مرکز سلامت روان محلی نیز به انجام رسید.

 

رئیس اداره بهزیستی خوشابهمچنین از تحویل  یک واحد مسکن ویژه خانواده دارای دو معلول با ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ۸۰ میلیون ریال تسهیلات بهزیستی در این شهرستان خبر داد.

 

انتهای پیام/