مدیر کل بهزیستی استان خراسان رضوی از افزایش 2.5برابری اعتبارات اشتغال زایی استان نسبت به سال گذشته خبرداد.

به گزارش بصیر سبزوار،حمیدرضا پور یوسف در مراسم بهره برداری از مرکز جامع خدمات بهزیستی در خوشاب بابیان اینکه تا کنون ۵۰۰میلیارد ریال اعتبار برای طرح های خودکفایی به خراسان رضوی اختصاص یافته اظهارداشت: سهم استان خراسان از این اعتبارت نسبت به سال گذشته ۲٫۵ برابر شده است.

 

پوریوسف با تاکید بر توانمند سازی مدجویان از طریق پرداخت وام های اشتغالزایی عنوان کرد: درسال جاری تسهیلات اشتغال‌زایی برای ۳ هزار و ۷۰۷ نفر تا پایان امسال هدف‌گذاری شده است.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۱مرکز اورژانس اجتماعی در شهرستان های استان مشغول به فعالیت هستند تاکید کرد: اولویت بندی  راه اندازی این مرکز برای شهرستان های بالای ۵۰هزار نفر است و در شهرستان های محروم مرکز جامع خدمات بهزیستی این مهم را برعهده دارد.

 

وی همچنین با اشاره به اینکه راه اندازی این مراکر نیازمند تخصیص بودجه است اظهار امید واری کرد: با تخصیص بودجه لازم در آینده نزدیک برای ۲۰شهر دیگر این مراکر راه اندازی شده و مجموع مراکز فعال اورژانس اجتماعی به ۳۱ مرکز افزایش پیدا کند.

 

پور یوسف با اشاره به اهمیت تامین مسکن معلولین به ویژه خانواده های دارای دونفر معلول ادامه داد: باتلاش همکاران در این بخش در سال گذشته ۲۱۷مسکن برای خانواده های دارای دومعلول تحویل شده و واکنون نیز ۳۵۰ واحد در دست ساخت می باشد.

 

مدیر کل بهزیستی استان خراسان ادامه داد: برای ساخت مسکن مددجویان در نقاط شهری ۲۰۰ میلیون ریال و در مناطق روستایی ۱۸۰ میلیون ریال تسهیلات از سوی بهزیستی پرداخت می‌شود.

 

انتهای پیام/