رئیس اداره بهزیستی سبزوار گفت: تا کنون اطلاعات 5هزار زن سرپرست خانوار در بهزیستی به ثبت رسیده است.

به گزراش بصیر سبزوار مرضیه کسرائی به مناسبت هفته بهزیستی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیش از ۵هزار زن سرپرست خانوار در سیزوار و در سامانه بهزیستی به ثبت رسیده اند اظهارداشت: بیش از یک هزار و ۳۰۰نفر از این بانوان شرایط دریافت مستمری از بهزیستی را داشته و در حال حاضر مستمری بگیرو تحت حماین این نهاد هستند.

 

وی با اشاره به اینکه برنامه های کلان این اداره بر توانمند سازی و خودکفایی افراد مددجو و تحت پوشش است تاکید کرد: در سال چذشته با ارائه بیش از ۲میلیارد ریال اعتبار تهپسهیلات به مددجویان ارائه شده است که از این تعداد ۱۱۰زن سرپرست خانواربوده که  موفق به اجرای طرح های خوداشتغالی شده اند.

 

کسرائی ادامه داد: این تسهیلات با مبلغ ۵میلیون تا ۱۵میلیون تومان بوده و مبلغ سه میلیون تومان یه صورت بلاعوض به این افراد کمک خواهد شد.

 

رئیس اداره بهزیستی سبزوار در ادامه بابیان اینکه بیشا ز۱۸۰نوع فعالیت حمایتی در بهزیستی به صورت مختلف انجام میشود تاکید کرد: بیش از ۱۵۰مرکز خیریه ومددکاری تحت نظارت این سازمان به مددجویان سبزواری ارائه خدمت می کنند.

 

وی با اشاره به توسعه خدمات بهزیستی در منزل تاکید کرد: در حال حاضر مدد کاران این سازمان اماده هستند تا به صورت ۲۴ ساعته توان جویان در سراسر شهرستان خدمات مددکاری را ارائه دهند.

 

وی همچنین به تلاش بهزیستی سبزوار در راستای امضا تفاهم نامه ها با دستگاههای مختلف شهرستان  برای مناسب سازی معابر شهری ادامه داد: خوشبختانه این تلاش ها سبب شده تا سبزوار در میزان جذب اعتبار بالاتر از مشهد برای اعتبار مناسب سازی منازل قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۱۲هزار خانوار سبزواری از خدمات این سازمان بهره مند می شوند.