معاون اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: مناسب سازی معابر و دسترسی به امکانات برای معلولین فاصله زیادی تا استاندار ها دارد.

 

به گزارش بصیر سبزوار، مسعود فیروزی در همایش مناسب سازی مبلمان شهری و روستایی برای افراد دارای معلولیت با بیان اینکه براساس آمار نزدیک به ۱۲میلیون از افراد جامعه دارای معلولیت های هستند که نیازمند استفاده از اماکن مناسب برای رفت آمد هستند اظهارداشت: به نسبت کارهای باقی مانده تقریبا هیچ کاری از برای مناسب سازی معابر انجام نشده است.

 

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه با تلاش دستگاه های مرتبط به این امر در استان خراسان رضوی رتبه کشوری ما از سی ام به دوم ارتقا پیدا کرده است بیان داشت: ایجاد حس مطالبه گری در بین معلولین و انتقال این حس به مسئولین می تواند نقش موثری در افزایش امکانات داشته باشد.

 

فیروزی با بیان اینکه در حال حاضر از مراحلی گذر کرده ایم که معلولین تنهاو در انزوای خانه بوده اند بیان تصریح کرد: امروزه معلولین از مرز شهروند در جه دو عبور کرده اندو با ید برای حضور موثر آنها در جامعه امکانات مناسب فراهم شود.

 

معاون اداره کل بهزیستی خراسان رضوی به چهار رویداد مهم اموزش بهداشت و سلامت معاش و شتغال اشاره کردو افزود: انجام هر طرح برای معلولین بدون توجه به این رویدادهای مهم توفیقی را حاصل نکرده و تاثیر در زندگی این افراد ندارد.

 

وی با اشاره به اینکه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی یکی از مهم ترین عوامل برای تسهیل رفت و امد معلولین و استفاده از امکانات است تاکید کرد: متاسفانه برخی افراد بدون توجه به شرایط معلولین امکان استفاده از شرایط ایجاد شده برای معلولین را از بین برده و مانع استفاد انها می شوند.

 

فیروزی با بیان انکه در حال حاضر امکانات حمل و نقل عمومی قریب به اتفاق برای معلولین غیر قابل استفاده است تاکید کرد: برای اجرایی شدن طرح ها نیازمند همدلی مردم و مسئولین هستیم.

 

 

انتهای پیام/