مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه سبزوار گفت:اولین فلسفه حجاب برای زنان در جامعه ایجاد امنیت روانی و اجتماعی است.

 

حجت الاسلام حسین علیپور در گفت و گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه اولین نکته مثبتی که برای زنان در حجاب نهفته است امنیت اجتماعی حاصل از آن است اظهارداشت: زن در پناه حجاب از بسیاری از لغزش ها دوره شده و همچنین زمینه لغزش رابرای دیگران نیز کاهش خواهد داد.

 

وی با اشاره به اینکه بر اساس آمار کمترین  آزار و اذیت ها متوجه زنان با حجاب در جامعه است تاکید کرد: عدم رعایت حجاب در جامعه به نوعی به تباهی کشاندن خود و دیگران است.

 

علیپور با بیان اینکه ترویج بی حجابی با هدفی از پیش تعیین شده از سوی دشمن  در حال گسترش در جامعه است تاکید کرد: دشمن با فراگیر کردن بی حجابی در جامعه سعی در از بین بردن نهاد خانواده داشته چرا که با از بین بردن نهاد خانواده به تدریج ارزش ها به ضد ارزش تبدیل شده و راههای نفوذ در جامعه اسلامی برای آنان فراهم می شود.

 

وی در ادامه با بیان اینکه افراد بد حجاب با حضور در جامعه سه نوع گناه را مرتکب می شوند تصریح کرد: رعایت نکردن دستورات الهی که در دین آمده است اولین گناهی است که این افراد بدون توجه به فرامین الهی مرتکب می شوند.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه سبزوار با اشاره به اینکه افراد بد حجاب به نوعی به حقوق دیگر افراد در جامعه تجاوز می کنند تاکید کرد: آلوده کردن جامعه دیگر گناهی است که این افراد با تعرض به حریم دیگران مرتکب آن می شودند و همچنین گناه حق و النفس نیز در این افراد دیده می شود.

 

علیپور در ادامه به اهمیت حجاب در سخن بزرگان اشاره کرد و افزود: اهمیت این مسئله به گونه ای است که بسیاری از شخصیت های برجسته دینی و علمی در خصوص رعایت آن توصیه های اکید داشته اند.

 

وی همچنین با بیان اینکه متاسفانه دستگاههای اجرایی کشور در این خصوص دارای وظیفه هستند دچار کم کاری شده اند ادامه داد: این دستگاه ها متاسفانه آنگونه که باید در حفظ سلامت محیط اداری و برنامه ریزی برای ترویج عفاف و حجاب اقدامات موثر صورت نمی گیرد.

 

انتهای پیام/