مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سبزوار از احداث تصفیه خانه فاضلاب در فاز دوم توحید شهر با اعتبار 40میلیارد تومان خبر داد.

حسین ریاضی در گفت و گو با بصیر سبزوار با اعلام خبر ساخت این تصفیه خانه با روش سرمایه گذاری bot اعلام کرد: این پروژه با اعتبار ۴۰میلیارد تومان و به مدت یک سال را اندازی خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه خط انتقال بین فاز دوم توحی شهر و تصفیه خانه اصلی سبزوار فاصله بسیار طولانی است تاکید کرد: با راه اندازی این تصفیه خانه مشکل دفع فاضلاب مسکن مهر نیز مرتفع خواهد شد.

 

ریاضی با اعلام مشخصات این طرح بیان داشت: در این پروزه خط انتقالی به طول ۲۲۰۰متر و با قطر ۸۰۰میلی متر در سیستم کارگذاری خواهد شد.

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سبزوار با اشاره به قدمت برخی نقاط از شبکه فاضلاب شهری در سبزوار بیان داشت: در حدود ۵۰۰متر از این شبکه در حال حاضر نیاز مند بازسازی دارد.

 

وی در ادامه به بحران آبی موجود در کشور و همچنین سبزوار اشاره کرد و افزود: استفاده از آب های خاکستری برای مصارف غیر بهداشتی یکی از مهم ترین راههای است که می توان در مصرف اب صرفه جویی کرد.

 

ریاضی همچنین با تاکید بر فرهنگ سازی در زمینه صرفه جویی به معنای استفاده بهینه از آب را از راهکارهای مناسب دانست و افزود: برای نهادینه شدن این رفتار باید از طریق آموزش و پرورش و شروع کار با دانش اموزان از سنین کودکی باشد.

 

انتهای پیام/