مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سبزوارگفت: سلانه 212میلیون مترمکعب برداشت آب از سفره اب در سبزوار صورت میگیرد.

به گزارش بصیر سبزوار، ریاضی در نشست خیری با اصحاب رسانه با بیان اینکه سالانه ۲۱۲میلیون مترمکعب آب از سفره اب برداشت می شود اظهارداشت: از این مقدار آب حدود ۱۶۴میلیون مترمکعب اب به این سفره بازگشت می شود و در حدود ۴۸میلیون مترمکعب کسری سالانه است.

 

وی با اشاره به مصرف۲۹الی ۳۰میلیون متر مکعب آب در کاربری های شرب، صنعتی و فضای سبز تصریح کرد: از این مقدار آب برداشتی در حدود ۱۸۰میلیون متر مکعب آب در بخش کشاورزی مصرف می شود.

 

ریاضی در ادامه با اشاره به برداشت های بی رویه از سفرهای زیرزمینی و مخازن آب تاکید کرد: مصرف بی رویه و بدون پیروی از الگوی مناسب باعث افت ۳۰سانتی متری سطح در دشت های سبزوار شده است.

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سبزوار در ادامه با اشاره به قدمت لوله گذاری شهرستان سبزوار از سال ۱۳۲۰بیان داشت: قدمت این لوله ها سبب شده است تا فرسودگی لوله ها باعث هدر رفت اب در مسیر انتقال شود.

 

وی با اشاره به پوشش صد درصدی انشعاب آب در سطح شهر بیان داشت: در حال حاضر ۹۲هزار مشترک آب در سبزوار در شبکه ای به طول ۵۴۰کیلومتر وجود دارند.

 

ریاضی در ادامه با اشاره به اینکه در بین جمعیت ۲۴۰هزار نفری سبزوار روزانه حدود ۸۰هزار مترمکعب آب تولید می شود تاکید کرد: هر شهروند با کاهش ۱۰دردصی در مصرف اب سهم عمده ای در صرفه جویی و عبور از فصل گرم و پرمصرف سال را ایفا خواهد کرد.

 

مدیر عامل شرکت اب و فاضلاب سبزوار با بیان اینکه در حال حاضر پوشش ۸۱درصدی در شبکه فاضلاب وجود دارد تصریح کرد: در حال حاضر سه هزار امتیاز معوق در بخش آب و ۴هزار امتیاز معوق در بخش فاضلاب وجود دارد که تا پایان سال ۹۶تعیین تکلسف می شوند.

 

وی همچنین از رکورد مصرف آب در پنج شنبه با مصرف ۸۱هزار مترمکعب خبرداد.

 

انتهای پیام/