رئیس دادگاه عمومی شهرستان داورزن گفت: مطالبه گری حق مردم است.

به گزارش بصیر سبزوار، روح الله تشکری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه وظیفه رسانه و خبرنگار آگاهی بخشی به مردم برای احقاق حقوقشان  از مسئولان و نظام است افزود: اگر مردم آگاه به قوانین باشند بسیاری از جرائم و تخلفات کاهش و حقوق مردم پایدار خواهد ماند.

وی با بیان اینکه شهید بهشتی برمبنای قانون اساسی توانست خدمات ارزنده ای را ارائه دهد تصریح کرد: هیچ کس نمی تواند خواسته های عمومی را نادیده بگیرد و اجرای حقوق مردم از سیاست های کلان نظام و کشور است و همه مسئولان باید در رسیدن کشور و مردم به حقوق شان تلاش کنند.
این قاضی دادگستری با اشاره به روند نزولی پرونده های وارده به دادگاه داورزن یادآور شد: فعال بودن شورای حل اختلاف و بکارگیری معتمدان و ریش سفیدان محلی توانسته است بسیاری از اختلافات را حل و فصل نماید و این کمک شایانی به دستگاه قضا  می باشد.
وی خاطر نشان کرد: واقع شدن شهرستان داورزن در محور پرحادثه جاده ای شاهرود به سبزوار موجب شده است تا پرونده های حوادث از بیشترین موضوعات مورد بررسی و رفع آن در این حوزه قضایی باشد که رفع و پیشگیری آن یک طرح ملی است و نیازمند تلاش و توجه مسئولان به زیرساخت ها است.
تشکری در عین حال آمار مراجعه برای حل پرونده ها در خصوص موضوع آب و اراضی را از دیگر پرونده هایی عنوان نمود که بعد از حوادث جاده ای بیشترین حجم را در داورزن به خود اختصاص داده است.
این مسئول با تاکید بر لزوم اجرای قانون در این شهرستان  گفت : طی شش ماه اخیر سه حکم مهم ،قطع درختان،قلع ید از اراضی ملی و زمین خواری درداورزن توسط احکام صادره از حوزه قضایی اجرا شده است.
تشکری صالح همچنین با اشاره به پرونده های ارجاعی در حوزه اجتماعی و خانواده ایادآورشد :با روند افزایشی طلاق و اختلافات خانوادگی در کشور ،این حوزه تلاش کرده است تا با ارائه راهکارهای لازم ،انجام این اتفاقات را کاهش دهد.
وی یکی از علل مهم این گونه اختلافات را اعتیاد به مواد مخدر برشمرد و افزود : خوشبختانه منطقه داورزن به دلیل بافت مذهبی و سنتی توانسته است آمار کمی از این معضل اجتماعی را به خود اختصاص دهد.
وی با ابراز خرسندی از کاهش جرایم در این شهرستان اظهار داشت : خوشبختانه این منطقه از کشور در موضوعات امنیتی ،جرایم سایبری و شبکه های اجتماعی هیچ گونه پرونده ای را نداشته و در سال اخیر سرقت نیز با کاهش چشمگیری روبرو بوده است.
مسئول حوزه قضایی شهرستان داورزن به پرونده حجیم و طولانی رودخانه داورزن اشاره کرد و تصریح نمود : برای احقاق حقوق طرفین سعی نموده ایم به سمتی پیش رویم تا این پرونده هرچه  زودترمختومه شود.
وی افزود:مطالبات مردمی و پیگیری های انجام شده تاکنون باعث شده است احکام مهمی در این پرونده به اجرا درآید.
وی ابراز امیدواری کرد: قطعا همیشه مجازات برای هر انسانی تلخ است اما نتایج خوب برخی از مجازات ها ،خاطرات خوبی را برای همه تداعی می کند.