عضو مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: اولین کارکرد ثبت تاریخ شفاهی هویت بخشی به شهر و نشان از اعتبارآن است.

به گزارش بصیر سبزوار، یوسف مردای در آیین رونمایی از کتاب هشت میلیمتر از انقلاب با بیان اینکه ثبت این خاطرات کمک شایانی به ازبین بردن فقر کلمه در خصوص تاریخ یک شهر می کند اظهارداشت: این کتاب بخشی از هویت سبزوار را به نمایش گذاشته است.

 

وی با اشاره به اینکه در ه حوزه از انقلاب می نگریم نقش مردمان سبزوار بی بدیل است تصریح کرد: ساخت تنها مستند مبارزات انقلابی توسط یک سبزواری انجام شده و لقب پدر شعر انقلاب نیز نصیب شاعری از دیار سبزوار شده است.

 

مرادی با اشاره به اینکه اولین رسانه جمعی در روز ۲۲بهمن و با تسخیر ساختمان رادیو پا می گیرد بیان داشت: ساخت رسانه ای جمعی در سبزوار با نام رادیو سبزوار از روز ۱۲ بهمن با پخش سخنرانی حضرت امام خمینی در مسجد جامع سبزوار این واقعه عظیم را پوشش داده بود.

 

عضو مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در معرفی تاریخ مان به نسل جوان کوتاهی کرده ایم تصریح کرد: کم ترین کارکرد ثبت وقایع مانند انقلاب و هشت سال دفاع مقدس ایجاد حس اعتماد به نفس در بین نسل اینده مان است.

 

مردای تاکید کرد: این افتخار که کشور ما هشت سال در برابر ابر قدرت ها ایستادگی کرده و از دست از استقلال و عزت و میهن خود نکسیده است می تواند برای نسل اینده بیش از یک تاریخ به نقطه افتخار در دنیا باشد.

 

انتهای پیام/