معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گفت: همزمان با آغازر ثبت نام دانمش اموزان در مقطع اول ابتدایی 23 پایگاه در سبزوار غاز به کار کرد.

به گزارش بصیر سبزوار مریم مسعودی فر روز در جمع خبرنگاران و در مراسم افتتاح پایگاهها سنجش سلامت با اعلام اغاز به کار ۲۳ پایگاه به صورت همزمان اظهارداشت: از این تعداد ۲۱ پایگاه ثابت و ۲ پایگاه سیار اقدامات مربوط به سنجش سلامت کودکان در بدو ثبت نام را انجام خواهند داد.

 

وی در ادامه بیان کرد: پیش بینی می شود در این بازه زمانی  پنج هزار و ۲۰۰ نوآموز موردمعاینه و  سنجش سلامت قرار گیرند.

وی با اشاره به لزوم سنجش سلامت نواموزان و همچنین تاثیر سلامت این افراد در زمان یادگیری تاکید کرد: در این پایگاهها نو آموزان در ۲ مرحله اولیه و تخصصی و در بخش های بینایی، شنوایی، آمادگی تحصیلی و پایش رشدی معاینه می شوند.

مسعودی فر با تاکید بر اینکه پیشگیری از بیماری بسیار راخحت تر و کم هزینه در از درمان بیماری استتصریح کرد: هدف از اجرای این طرح پیشگیری از تشدید بیماری ها و ارزیابی وضعیت آمادگی تحصیلی نوآموزان است.

 

وی یاد اور شد: در زمان ثبت نام مسئولین مربوط نوآموزان را به پایگاههای مستقر معرفی کرده و اقدمات سنجشی بر روی انها صورت خواهد گرفت.

 

حسن محرابی مدیرآموزش و پرورش سبزوار نیز در این  مراسم   افزود: از نوبت دهی در این طرح د رمدارس انجام شده و نوآموزان طبق زمانبندی مشخص به پایگاه ها سلامت مراجعه می کنند.

 

وی همچنین با بیان اینکه در صورتی که برگ تایید سلامت در این پایگاه ها برای نواموز صادر شود روند ثبت نام ادامه پیدا خواهد کرد ادامه داد:نواموزی که در ایم مرحله دارای مشکل تشخیص داده شوند، برای ارزیابی دوباره به بخش تخصصی ارجاع داده می شوند.

 

انتهای پیام/