مدیر کمیته امداد خوشاب از افزایش 300درصدی میزان تسهیلات اشتغالزایی این شهرستان نسبت به سال گذشته خبر داد.

ابراهیم خطیب در گفت و گو با بصیر سبزوار با ابیان اینکه در اسل جاری ۱۵میلیارئ تسهیلات در حوزه اشتغالزایی به مددجویان این نهاد ارائه شده است بیان داشت: این مبلغ نسبت به سال گذشته از رشد ۳۰۰درصدی برخوردار شده است.

 

وی با اشاره به تمرکز کمیته امداد بر خودکفایی و توانمند سازی مددجویان در سال ها اخیر ادامه داد: طی این سال ها اموزش به سبک خوشه ای با تفاهم نامه هایی که به صورت مشترک با سازمان فنی و حرفه ای به امضا رسیده سبب شده است بسیاری از مددجویان بتوانند آماده بازار کار شده و با کمک تسهیلات ارائه شده خودکفا شوند.

 

وی به طرح های اجرا شده در زمینه اشتغالزایی در شهرستان از قبیل خیاطی،تولید عسل،پرورش شتر مرغ و .. اشاره کرد و افزودک برای اجرایی شدن این طرح هر کدام میالغی از ۱۰میلیون تا ۲۰میلیون تومان وام دریاف کرده اند.

 

وی جمعیت تحت پوشش این نهاد د رشهرستان خوشاب را بیش از ۵هزار نفر عنوان کرد و افزود: در حدود ۲هزار و ۴۰۰خانوار از خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند.

 

 

خطیب با بیان اینکه پس از دریافت وام و راه اندازی طرح های خود کفایی مددجویان واجد شرایط از از چرخه حمایتی خارج می شوند ادامه داد: در سال گذشته ۱۱۳نفر از مددجویان وارد بازار کار شده و خود چرخ اقتصاد خانواده را به دست گرفته اند.

 

انتهای پیام/