رئیس اداره تبلیغات اسلامی سبزوارگفت: وهابیت با هدف از بین بردن نماد های اسلامی شیعی اقدام به تخریب قبور ائمه بقیه کردند.

سیدمحمد جواد سجادی نژاد در گفتو گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه اقدام تخریب قبور ائمه بقیه(علیها سلام )تنها با هدف از بین بردن نمادهای اسلامی و شیعی انجام گرفته است بیان داشت: از بین بردن پشتوانه تاریخ اسلام و اثار ان نقشه شومی است که این فرقه در پیش گرفته تا بتواند بدعت های خود را به انجام برساند.

 

وی برلزوم حفظ وحدت در این گونه مناسبتها اشاره کردو افزود: شیعه و سنی در این روز با محکوم کردن جنایات این فرقه باید بر محور وحدت و اسلام ناب حرکت کنند.

 

وی  درادامه با تاکید بر برگزاری مراسم های مذهبی  درمناسبت های گوناگون تصریح کرد: برگزاری اینکونه مراسم ها باید هرچه باشکوه تر و با بینش و بصیرت والا انجام گیرد تا علاوه بر ایجاد شور مذهبی سبب بالارفتن بینش سیاسی اسلامی در جوانان و جامعه شود.

 

 

سجادی نژاد با اشره به سیاه وش کردن شهر در مراسم عزای ائمه را امری بسیار مناسب و مفید دانست و افزود: این حرکت بزرگ فرهنگی در ابعاد گسترده سبب می شود تا در ایام حزن و اندوه ال الله شهر نیز رنگ غم به خود گیرد تا جامعه نیز همسو با این غم رفتار کند.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سبزوار با اشاره به فعالیت هیئات های مختلف در سبزوار عنوان کرد: شهرستان سبزوار رتبه دوم  استان را در برگزاری مراسمات عزاداری و اعیاد مذهبی از لحاظ تعداد مراسم ازان خود کرده است.

انتهای پیام/