امام جمعه سبزوارگفت: متاسفانه برخی با بیان برخی صحبت ها نسبت به سپاه و نیروهای انتظامی بی مهری می کنند.

به گزارش بصیر سبزوار حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار با بیان اینکه نقش سپاه علاوه بر دفاع  افزایش توان نظامی کار عرصه های سازندگی کشور است اظهارداشت: نقش سپاه و نیروهای مسلح در عرصه سازندگی کشور افزود:  احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس توسط سپاه سبب قطع وابستگی کشور به بنزین وارداتی شد.

 

حجت الاسلام مقیسه افزود: مشارکت سپاه در طرح های سد سازی، سازه های دریایی، تاسیات نفت، گاز پتروشیمی، احداث پالایشگاه و میدان پارس جنوبی  بویژه در دوران تحریم در راستای توسعه اقتصادی و عمرانی کشور انجام شد.

 

وی ادامه داد: دولت تفنگدار و بی تفنگ در کشور نداریم یک دولت با پشتوانه مردمی وجود دارد و نیرهای نظامی و انتظامی نیز باید تفنگشان  مقابل تهاجمات به سوی دشمن نشانه رود.
امام جمعه سبزوار  با اشاره به اینکه افتدار نیروهای نظامی کشور در راستای عزت و امنیت انقلاب اسلامی است،افزود: دولتی که به لحاظ نظامی مقتدر نباشد مجبور به اطاعت و سازش با دشمن و استکبار جهانی خواهد بود .

 
مقیسه با بیان اینکه خام فروشی یکی از مهم ترین موانع درراستای تحقق اقتصاد مقاومتی است تاکید کرد:استخراج مواد خام و خام فروشی موادمعدنی و نفت به سایر کشورها از موانع جدی تحقق اقتصاد مقاومتی در کشوراست و باید با  شناسایی معادن و بهره وری درست آن در راستای قطع وابستگی به بیگانگان حرکت کرد.

وی ادامه داد: مدیریت صحیح منابع و استفاده از دانش بومی زمینه توسعه اقتصادی ، رونق اشتغال و رفع وابستگی به واردات کالاهای خارجی که منشا مواد اولیه آن در داخل کشور است را رقم می زند.
امام جمعه سبزوار با اشاره به ن

امام جمعه سبزوار با اشاره به سالروز تخریب آرامگاه ائمه بقیع توسط وهابیت افزود: وهابیت بر اساس فهم نادرست از دین کارنامه سیاهی در تاریخ دارند و هم اکنون نیز جنایات آل سعود در یمن ، بحرین و سرکوب شیعیان و حمایت از صهیونیست ها با حمایت وهابیت صورت می گیرد.

 

وی با اشاره به رسیدن فصل گرما بر صرفه جویی آب تاکید کرد و گفت: کم کردن تعداد کارواش ها سطح شهر و استفاده از آب غیر شرب در پارکها و آبیاری فضای سبز از عوامل مهم در صرفه جویی مصرف آب است.

 

انتهای پیام/