جانباز حادثه هفتم تیر و قاضی دیوان عالی کشور گفت: دفاع از ولایت فقیه و اسلام معم ترین اولویت های شهید بهشتی در طول دوران زندگی سیاسی اش بود.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام علی اصغر باغانی در مراسم بزرگداشت شهدا هفتم تیر با بیان اینکه شهید بهشتی بیشتر عمر سیاسی خود را صرف پشتیبانی از ولایت فقیه کرد اظهارداشت: شهید بهشتی مانند خواری در چشم دشمنان بود و از ابتدا تلاش های فراوانی برای به شهادت رساندن این عالم مجاهد کردند.

وی با بیان اینکه جلسه روز هفتم تیر برای بررسی مسائل مهم نظام تشکیل شده بود ادامه داد: شدت انفجار و بمب گذاری به گونه ای بود که سقف تمام سالن تخریب شد.

باغانی با اشاره به اینکه شهید بهشتی دغدغه فروان در راستای افزایش بینش سیاسی مردم داشت تصریح کرد: پس از گذشت یک هفته از انقلاب ایشان حزب جمهوری اسلامی را با هدف کمک به نظام جمهوری اسلامی وبرای حمایت از اندیشمندان و فعالان سیاسی تشکیل داد.

باغانی در ادامه به شلیک موشک های سپاه به سمت مقر فرماندهی داعش و گروههای تکفیری اشاره کرد و افزود: این حرکت سیلی محکمی بود برای دشمنان اسلام و به ویژه اسرائیل که در صورت دست از پا خطا کردن به فرمان رهبری حیفاو تل آویو را نیز در تیرس موشک های خود قرار خواهیم داد.
قاضی دیوان عالی کشورهمچنین به بیان خاطره ای از سفر شهید دکتر بهشتی به سبزوار در استقبال پرشور مردم اشاره کرد و افزود: شهید بهشتی در این سفر و برای اولین بار شعار مرگ برآمریکا را در مسجد جامع سبزوار طنین انداز کرد.

 

قاضی دیوان عالی کشور همچنین در بخشی از صحبت های خود به مناسبت هفته قوه قضائیه بیان داشت: به هیچ وجه شایسته نیست که شیعیان در جامعه ای اسلامی برای رسیدن به قدرت و ثروت با یکدیگر به نزاع بپردازند.

 

انتهای پیام/