رئیس دادگستری سبزوار گفت: احیای پلیس قضایی تاثیر بسیار زیادی در تسریع امور و رسیدگی به موارد قضائی دارد.

سید محمد حسینی در گفت و گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه وجود پلیس اختصاصی در امورات قضائی می تواند کمک شایانی در رسیدگی به این موارد باشد اظهارداشت: سپردن وظایف زیاد و متنوع به یک فرد با بضاعت محدود سبب خواهد شد تا وظایف محوله به خوبی به انجام نرسدو این امر لزوم احیا پلیس قضائی را می رساند.

وی در ادامه از فراهم شدن مسیر تاسیس و ایجاد سالن تشریح پزشکی قانونی در شهرستان خبر داد و افزود: ایجاد سالن تشریح از جمله اموری است که می تواند بسیاری از رفت و امد ها به مرکز استان را کاهش داده و در تسهیل اقدامات اداری شهروندان نقش مفیدی داشته باشد.

حسینی با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد قتل های انجام شده در کشور با استفاده سلاح های سردی مانند چاقو و ازاین قببل آلتهای قتاله صورت می گیرد تصریح کرد: متاسفانه هنوز حمل سلاح سرد به عنوان جرم در کشور شناخته نمی شود و افراد می توانند آزادانه اقدام به حمل سلاح سرد کنند.
رئیس دادگستری سبزوار با اشاره به اینکه برای حل مسائل باید به صورت اساسی به موضوع ورود کنیم تاکید کرد: برای جرم شناخته شدن این موضوع نیازمند ورود جدی نمایندگان به مسئله ومطالبه گری ازآنها هستیم.

وی ادامه داد: استفاده آزادانه از این وسائل سبب قربانی گرفتن هرروزه ودرخون غلتیدن جوانان می شود.

حسینی به موضوع در خواست های طلاق اشاره کرد و افزود: برای رسیدگی به دعاوی خانوادگی دو شعبه اختصاصی با حضور قاضی خانم در شهرستان تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه دادگاه هیچ گاه روند طلاق را حتی برای درخواست های توافقی تسهیل نمی کند تاکید کرد: از جمله وظایف شعب فراهم کردن زمان برای زوجین است تا به عواقب کار خود فکر کرده و با آکاهی بهتری تصمیم بگیرند.

انتهای پیام/