امام جمعه سبزوار گفت: عید فطر جشن تولد معنوی انسان ها است.

به گزارش بصیر سبزوار؛،حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز عید فطر با بیان اینکه این عید جشن تولد معنوی انسان است اظهارداشت: در ماه رمضان سعی کردیم تا بسیاری از عادات ناپسند را از خود دورکنیم که باید در طول سال تلاشمان بر این باشد تا مجدد به سراغ این عادات نرویم.

وی با بیان اینکه وحدت مهم ترین عامل برای پیشرفت اقتصادی اجتماعی و رفع بیکاری است تاکید کرد: تمام مسئولین باید با هدف رفع معصلات موجود در جامعه با هم بستگی تلاش کرده و دراه جذب سرمایه گذاران اهتمام داشته باشند.

مقیسه با اشاره به اینکه شهرستان سبزوار دارای موسسات خیریه فراوان است که توسط سرمایه داران مختلف پدید امده است تصریح کرد: این کار پسندیده باید در راستای ایجاد کار و استفاده از توان افراد نیازمند درراستای مشاغل و تامین درآمد انها ادامه پیدا کند.

امام جمعه سبزوار بالارفتن سن ازدواج در بین جوانان ،افزایش آمار طلاق و همچنین بالارفتن آمار جرم و جرائم را در درجه اول پیامد نبود شغل و بیکاری دانست و افزود: مسئله ایجاد شغل باید در صدر اولویت ها و اقدامات مسئواین قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه اقدام بانک ها برای پرداخت وام به تولیدی ها و کارخانه ها با درصد بالا مانع از ایجاد شغل می شوند تاکید کرد: بهره بالا مانع از پیشرفت کار و سبب به تعویق افتادن اقساط شده و سرمایه دار را از ایجاد این گونه کارگاههای تولیدی پشیمان می کند.

مقیسه با تاکید بر اینکه سود تاخیر که در بانک ها گرفته می شود حرام است ادامه داد: نباید سرمایه ها را در بانک هایی متمرکز کنیم که برای پرداخت وام بهره های بالا طلب کرده و از تاخیر اقساط نیز سود دریافت می کنند.

وی مشکل اقتصادی کشور ما را نظام بانکداری دانست و تاکید کرد: تا بانک ها اصلاح نشوند اقتصاد ما پیشرفت نخواهد کرد.

امام جمعه سبزوار در توصیه ای به مسئولان شهرستان بیان داشت: برای جذب سرمایه گذاران سعی در تسهیل و سرعت بخشیدن در انجام امورات مربوط به سرمایه گذاری کنند تا سرمایه این افراد به سرعت در شهرستان جذب شده شود.

وی تاکید کرد: نمایندگان اداراتی که در زمینه جذب سرمایه گذاران دخیل هستند در محلی جمع شده تا امورات اداری مربوط به یک سرمایه گذار در کم ترین زمان ممکن انجام شود.

انتهای پیام/