مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه سبزوار گفت: فراموش کردن وظیفه و مسئولیت از سوی برخی مسئولان فرهنگی فرهنگی جامعه باعث صدور دستور آتش به اختیار از سوی مقام معظم رهبری شد.

حجت الاسلام حسین علیپور در گفت و گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه متاسفانه برخی از مسئولین فرهنگی کشور وظایف مهم و خطیر خود را فراموش کرده اند اظهارداشت: عدم انجام وظیفه به صورت صحیح سبب شد تا رهبر معظم انقلاب از عنوان آتش به اختیار برای جوانان استفاده کنند.

 

 

وی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی سعی در به انحراف کشیدن این عنوان در جامعه  دارند تاکید کرد: واژه آتش به اختیار هیچ گاه به معنی تخطی از قانون و انجام حرکات بدون قید نیست.

 

علیپور در ادامه به برخی نفوذ های فرهنگی اقتصادی و سیاسی دشمن اشاره کرد وافزود: در زمانی که برخی مسئولین باسستی زمینه ایجاد نفوذ دشمن در کشور را فراهم می کنند جوانان پرشور انقلابی وارد عمل شده و با توان خود راههای نفوذ را خواهند بست.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه سبزوار با بیان اینکه ایجاد احساس یأس و ناامیدی در کشور از جمله مشکلاتی است که در پی مدیریت بی هدف به وجود می آید تصریح کرد: حضور جوانان در صحنه کارزار فرهنگی و عمل به وظیفه این احساس را در جامعه از بین خواهد برد.

 

علیپور در ادامه به برخی از جملات رهبر معظم انقلاب نظیر حرکت خودجوش مردم یا عمل به موقع و به اندازه اشاره کرد و افزود: این سخن نیز در راستای استفاده از توان مردم در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است.

 

وی آتش به اختیار بودن را ویژگی انسان انقلابی دانست و ادامه داد: یک انسان انقلابی  با توجه به موقعیت مکانی و و زمانی با اهتمام تمام تلاش خود را در راه حفظ ارزش های انقلابی به کار خواهد گرفت.

 

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه سبزوار با بیان اینکه هنگامی که فرمانده به نیروهای خود فرمان اتش به اختیار می دهد نشان از اعتماد وی به نیروها در شناخت هدف و دشمن است تاکید کرد: مقام معظم رهبری با اعتماد کامل به جوانان انقلابی این دستور را صاد کرده اند.

 

علیپور همچنین در پایان این فرمان را نوعی اتمام حجت با برای تمام افرادی که درزمینه های فرهنگی سیاسی و اقتصادی مشغول فعالیت هستند دانست.

 

انتهای پیام/