همزمان با غروب شهادت امیرالمومنین دسته روی سادات علوی در سبزوار برگزارشد.

به گزارش بصیر سبزوار،دسته روی سادات علوی همزمان با غروب شهادت مولای متقیان از میدان شهید دکتر بهشتی تا مسجد جامع به رسم چندین ساله در سبزوار برگزار شد.

 

در این مراسم سادات علوی سبزوار به همراه همشهریان دیگر با شرکت در این مراسم عزاداری در غروب شهادت امام علی (ع) برسر سینه زده و به عزاداری پرداختند.

 

حجت الاسلام مقدام ملایی در این مراسم با بیان فضائل امام اول شیعیان گفت: برای درک بهتر فضائل باید به جنبه ملکوتی این امام توجه کنیم.

 

وی با بیان اینکه گرچه ایشان مانند دیگر انسان ها زندگی می کرد و طعام می خورد و می خوابید تصریح کرد: در مقام ملکوتی ایشان خداوند و پیامبر سخن گفته اند و حتی دشمنان حضرت نیز در بیان فضائلش نتوانسته اند ساکت بمانند.

 

ملایی با اشاره به اینکه خداوند خود در مقام ولایت امام علی با پیامبر صحبت کرده اند عنوان کرد: خداوند برای ابلاغ ولایت امام علی مستقیما به پیامبر وحی کرده اند و این پیامی است برای ما که در راه ولایت ایشان لحظه ای فروگذار نباشیم.

 

وی در ادامه با بیان اینکه اگر ما ببینیم حرکت ولایت دچار چالش میشود باید سینه خود را سپر کنیم تصریح کرد: دفاع از ولایت فریضه ای است که برگردن ما نهاده شده است.

 

انتهای پیام/