امام جمعه سبزوار گفت: تمام عالم باید برمظلومیت علی (ع)بگریند چرا که هیچ گاه قدر این امام شناخته نشد.

به گزارش بصیر سبزوار، حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در مراسم احیای دومین شب از لیالی قدر و همزمان با شب شهادت مولای متقیان با اشاره مظلومیت امیرالمومنین اظهارداشت: در مظلومیت امام علی همین بس که در عالم هیچ گاه قدر و منزلت ایشان شناخته نشد.

 

وی با بیان اینکه امام علی (ع) پس از پیامبر گرامی اسلام افضل انسان ها بودند تصریح کرد: رسول اکرم در شأن این امام فرمودند که ذکر نام علی عبادت و باعث آمرش گناهان زبانی انسان می شود.

 

مقیسه در ادامه با بیان اینکه به تعبیر قرآن شب قدر برتر از هزار ماه است عنوان کرد: هیچ شبی و روزی به این فضیلت و برتری وجود ندارد.

 

امام جمعه سبزوار بابیان اینکه در شب قدر زمان نزول ملائکه به زمین است بیان داشت: فرشتگان در این شب به زمین نازل شده و تمام امورات سال را به خلیفه تا الاختیار خداوند که همان امام معصوم است عرضه می دارند.

 

وی ادامه داد: حال که تقدیر امور در این شب به امضای امام زمان(عج) میرسد انسان باید سعی کند تا هرچه بیشتر به ایشان نزدیک شده و بهره بیشتری ببرد.

 

گفتنی است مردم سبزوار همزمان با دومین شب از شبهای قدر به قرائت دعای جوشن کبیر،اقامه نماز پرداخته و در سوگ شهادت امام علی (ع) عزاداری کردند.

 

انتهای پیام/