مدیر کمیته امداد سبزوار گفت: 4میلیارد و دویست میلیون تومان وام های خودکفایی به مددجویان در سال گذشته اعطا شده است.

به گزارش بصیر سبزوار، محمد داورزنی در مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندی های مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد با بیان اینکه رویکرد کمیته امداد بر خودکفایی خانواده ها است اظهارداشت: در سال گذشته بیش از ۴میلیارد و دویست میلیون تومان وام در جهت خودکفایی و راه اندازی مشاغل به مددجویان این نهاد اعطا شده است.

 

وی با بیان اینکه نمایشگاه توانمندی های خانواده کمیته امداد به مدت ده روز در محل پارک سلامت سبزوار دایر خواهد بود تصریح کرد: این نمایشگاه با ۱۷ غرفه و ارائه محصولات ساخت شده توسط مددجویان به فروش این محصولات خواهد پرداخت.

 

وی همچنین ادامه داد: برخی از غرفه ها نیز به افرادی که توانسته اند از دام اعتیاد رها شوند اختصاص یافته است.

 

داورزنی با بیان اینکه غرفه دارن در این نمایشگاه برای اجرای طرح های خود از ۵میلیون تا ۲۰میلیون تومان وام خود اشتغالی دریافت کرده اند عنوان نمود: درراستای حمایت از مشاغل ایجاد شده درصورت توسعه کارگاه و به کار گیری نیروی کار جدید به ازای هرنفر مبلغ ۱۵میلیون تومان وام متمم تا سقف ۵نفر پرداخت خواهد شد.

 

مدیر کمیته امداد سبزوار هدف از برپایی این نمایشگاه را ایجاد فرصت مناسبی برای فروش محصولات و ایجاد بازار مستقیم برای این افراد دانست و تاکید کرد: خوشبختانه تجربه موفق برپایی این گونه نمایشگاه ها در سال های گذشته نشان از موفقیت برگزاری دارد.

 

وی ادامه داد : در حال حاضر ۲۴هزار نفر از چتر حمایتی کمیته امداد در سبزوار بهره مند می شوند.

 

انتها پیام/