معاون خودکفایی اداره کل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: پیش بینی می شود در سال جاری 15هزار شغل در استان توسط کمیته امداد ایجاد شود.

سید حسین کرابی در گفت و گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه در سال ۹۵ بیش از ۷هزار شغل با اعتباری بالغ بر ۸۰۰میلیارد ریال ایجاد شد اظهارداشت: با توجه به شعار سال و عمل به فرامین رهبری مسئولان این نهاد ایجاد ۱۵هزار شغل را در دستور کار خود قرار داده اند.

 

وی با بیان اینکه اعتبارات تسهیلات در کمیته امداد در دوسرفصل داخلی امدادی با محوریت صندوق ولایت و تبصره ۲۶اعتبارات بانکی پرداخت می شود تصریح کرد: اعتبارات امدادی استان با افزایش ۵برابری به رقم ۷۱میلیارد ریال رسیده که در بین شهرستانها و با توجه به ظرفیت ها توزیع خواهد شد.

 

کرابی همچنین با بیان اینکه در سرفصل تبصره ۲۶ و اعتبارات بانکی هنوز رقم مشخصی اعلام شنده است بیان داشت: در سال گذشته این رقم ۶۷میلیارد تومان بود که پیش بینی ها از افزایش صددرصدی خبر می دهد.

 

معاون خودکفایی اداره کل خراسان رضوی با بیان اینکه رویکرد کمیته امداد خودکفایی مددجویان است تصریح کرد: در سال گذشته ۴۱هزار نفر از مددجویان از طریق دریافت وام اشتغالزایی و توان درآمد زایی برای خود و خانواده از این نهاد منفک شده اند.

 

کرابی ادامه داد: کمیته امداد تنها نهادی است که پس از اعطای وام و ایجاد شغل تا ۵سال به صورت مستمر بر اجرای طرح نظارت می کند تاکید کرد: مساورین اقتصادی کمیته امداد در این ۵سال با حمایت های خود در جهت افزایش راندمان و سرپا ماندن شغل ها یایجاد شده فعالیت می کنند.

 

و یهمچنین ایجاد نمایشگاههای محلی را فرصتی برای عرضه مستقیم محصولات دانست و افزود: در نمایشگاه مهر درخشان در مشهدکه  با همگاری بسیج و استان قدس برگزارشد مددجویان فروشی بالغ بر ۴۰۰میلیون تومتن داشتند که کل وام پرداختی در حدود ۶۰۰میلیون تومان بود.

 

انتهای پیام/