مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی گفت: راه اندازی موزه حمید سبزوار نیازمند تعامل و همکاری بین مسئولانی است.

به گزارش بصیر سبزوار،سیدسعید سرابی در نخستین سالگرد درگذشت پدر شعر انقلاب در محل مقبره این شاعر با بیان اینکه ایجاد موزه حمید سبزواری نیاز اساسی برای شناساندن این شاعر به نسل جوان است اظهارداشت: راه اندازی و ایجاد این موزه نیازمند همکاری بین مسئولان شهرستان و تعامل در این خصوص است.

 

وی بابیان اینکه اولین اقدام برای راه اندازی این موزه تخصیص مکان برای این امر است تصریح کرد: امیدواریم ساختمان آبشار در پارک جانبازان و محل مقبره از سوی شهرداری به اداره فرهنگ و ارشاد تحویل شده تا گام اول در راستای ایجاد موزه برداشته شود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به تامین تجهیزات لازم برای ایجاد بنیاد فرهنگی شعر انقلاب در سبزوارابراز کرد: بنیاد فرهنگی شعر انقلاب و موزه استاد سبزواری یک ضرورت است که با اختصاص مکان برای راه اندازی  مشکلی درجهت تامین تجهیزات نبوده و تجهیزات لازم  به سرعت تامین خواهد شد.

 

مدیر کل ارشاد در حالی درخواست تحویل ساختمان ابشار را به شهرداری داد که شهردار سبزوار در مصاحبه ای این ساختمان را به لحاظ امنیتی مناسب اجرای موزه حمید سبزواری نداسته بود.

 

اولین مراسم سالگرد پدر شعر انقلاب در زادگاهش با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی و شعرای بزرگ برگزار شد.

 

در این مراسم همچنین از نرم افزار حمید سبزواری مشتمل بر زندگی نامه آثار و تصاویر پدر شعر انقلاب که به همت دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و شهرداری سبزوار تولید شده بود رونمایی شد.

 

رونمایی  پوستر جشنواره سرودهای انقلابی با عنوان«حمید»بخش دیگری از این مراسم بود که این جشنواره  بهمن ماه سال جاری در سبزوار برگزار می شود.

 

انتهای پیام/