معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: استاد حمید سبزواری بزرگترین سرمایه اجتماعی خود را در راه شکوفایی انقلاب هزینه کرد.

به گزارش بصیرسبزوار،سیدجواد حسینی در مراسم اولین سالگرد ارتحال استاد حمید سبزواری با بیان اینکه سبزواری بزرگترین سرمایه اجتماعی خود که همان اشعار خویش است را در راه شکوفایی انقلاب هزینه کرد اظهارداشت: لقب پدر شعر انقلاب به درستی به وی داده شده است چرا که وی با اشعار خود قبل و بعد از انقلاب به عنوان شناسنامه شعر انقلاب شناخته می شود.

 

وی با بیان اینکه اشعار استاد سبزواری مستندی از تاریخ و روایتگری اتفاقات در طول مبارزات علیه رژیم ستمشاهی و اتفاقات بعد از انقلاب است تاکید کرد: حمید سبزواری به خوبی توانست این اتفاقات را به نسل جوان و نوجوان منتقل کند.

 

حسینی با اشاره به اینکه سبزوار زادگاه بزرگان مفاخری ادبی بزرگی نظیر ملاهادی سبزواری، عطاملک جوینی و شریعتی ها است تصریح کرد: پدر شعر انقلاب نیز توانست طی دوران زندگی خود نشان فرهنگ و هنر ، چهره ماندگار و جهاد گر فرهنگی را کسب کرده و نام خود را برای همیشه در تاریخ این سرزمین ماندگار کند.

 

وی با بیان اینکه قدردانی و بزرگداشت مفاخر ادبی و انقلابی شهر باید به صورت ویژه انجام شود ابراز داشت: امیدواریم اعضای شورای شهر سبزوار و شهرداری برای اختصاص مکان موزه استاد سبزواری همکاری لازم را با سایر دستگاه ها انجام دهند.

 

معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت ویژه استاد سبزواری و مقبره ایشان در راستای ترویج شعر انقلاب استفاده نمود تصریح کرد: ایجاد یادمانی درحوالی آرامگاه استاد می تواند محلی برای ترویج شعر و ارزش های انقلاب باشد.

 

انتهای پیام/