امام جمعه سبزوار گفت: مسئله فتنه فراموش نشدنی است و فتنه گران از کفار بدتر هستند.

به گزارش بصیر سبزوار حجت الاسلام علامرضا مقیسه در دیدار با تشکل های دانشجویی با اشاره به اینکه جریان فتنه در کشور فراموش نشدنی است اظهارداشت: متاسفانه فتنه گران و سران فتنه در برهه ای از زمان کشور را به جایی کشاندند که پایه های اصلی نظام متزلزل شد و هزینه های زیادی را بر کشور تحمیل کرد.

 

وی با بیان اینکه این افراد کسانی هستند که تنها در مواقعی به قانون عمل می کنند که به نفعشان باشد تصریح کرد:باید دید این افراد سوزاندن اموال مردم و تعرض به جان هموطنان را کدام قانون تفسیر می کنند که حتی حاضر به عذر خواهی نیستند.

 

امام جمعه سبزوار همچنین بابیان اینکه کار این افرد شبیه داعش هایی است که به مسلمانان رحم نکردند تاکید کرد: کسانی که عمل زشت این افراد را تایید کنند همانند فتنه گران بوده و در گناهشان شریک هستند.

 

مقیسه در قسمتی دیگری از سخنان خود با اشاره به مسائل فرهنگی و دغدغه دانشجویان در شهرستان عنوان کرد: فرهنگ مجموعه ای است از ارزش ها و باورهای جامعه و هنگامی که دشمن سعی در تخریب فرهنگ دارد ابتدا به سراغ تحقیر ارزشهای فرهنگی موجود در هر جامعه می رود.

 

وی در ادامه با بیان اینکه تشویق نخبگان علمی امری بسیار پسندیده است تاکید  کرد: ستاد نماز جمعه این فرصت را برای معرفی نخبگان و مخترعین شهرستانی فراهم کرده تا با استفاده از ظرفیت نماز جمعه اقدام به معرفی اختراعات خود به شهروندان بکنند.

 

مقیسه ادامه داد: امیدواریم این حرکت بتواند نقش حلقه اتصال بین مخترعین جوان و سرمایه گذاران را ایفا کند.

 

در این جلسه جمعی از اعضای تشکل های دانشجویی در ابتدای جلسه به بیان دیدگاهها و مشکلات موجود در شهرستان پرداختند.

 

مهمترین مباحث مطرح شده از سوی دانشجویان عدم توجه کافی مسئولین فرهنگی دانشگاهها به بحث عفاف و حجاب و بی توجهی به رعایت این مسئله در شهر دارالمومنین بود.

 

عدم اعطای مجوز برای حضور سخنران های ارزشی از دیگر مطالبات دانشجویان در این دیدار بود که توسط دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری مطرح شد.

 

عدم توجه به مسئله کوی گلستان به عنوان معضل مهم سبزوار در مرکزی ترین نقطه شهر نیز که چندین سال در انتظار کمیسیون ماده ۵استان است به عنوان مطالبه دانشجویان عدالت خواه مطرح شد.

 

انتهای پیام/