مدیر جهاد کشاورزی سبزوار از تولید 25 هزارتن گندم در سال زراعی جاری در سبزوار خبر داد.

منصور برغمدی در گفت و گو با بصیر سبزوار با اعلام اینکه در سال گذشته نیز در حدود ۲۵ هزار تن گندم در هشت هزار هکتار از زمین های زراعی سبزوار تولید شده است اظهارداشت: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری همین مقدار تولید در این محصول استراتژیک صورت گیرد.

 

وی با اشاره به پیش بینی ها برای سال جاری بیش تر از این مقدا بود تصریح کرد: متاسفانه مسئله سرمازدگی و آسیب به مزارع سبب شد تا مقدار تولیدی در مقایسه با سال گذشته افزایش پیدا نکند.

 

برغمدی همچنین به خرید تضمینی گندم در سبزوار اشاره کرد و افزود: پیش بینی می شود از ۲۵ هزارتن گندم تولید شده در سطح مزارع ۱۶هزار تن تحویل سیلو ها شود و بقیه آن به صورت خود مصرفی و یا از طریق بازار آزاد به فروش برسد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه ۱۴هزار هکتاز از زمین های زراعی سبزوار زیر کشت جو قرار دارد ادامه داد: پیش بینی برای تولید این محصول نیز در سال زراعی جاری در حدود ۴۲هزار هکتار می باشد.

 

برغمدی به خرید تضمینی گندم و جو در سبزوار اشاره کردو افزود: در حال حاضر قیمت برای خرید هر کیلو جو ۱۰۳۰تومان و برای هر کیلو گندم ۱۳۰۰تومان می باشد.

 

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار با بیان اینکه پرداخت مبلغ برای گندم تا چند روز آینده و بهزودی آغاز خواهد شد ادامه داد: با توجه به خرید محصول جو از طریق بورس پرداخت با صرف زمان بیشتر همراه خواهد بود.

 

انتهای پیام/