امام جمعه سبزوار گفت: عدم وابستگی به غرب یکی از مهم ترین اصول در مکتب سیاسی امام خمینی(ره) بود.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار، حجت الاسلام مقیسه در مراسم بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی با بیان اینکه استقلال و عرم وابستگی به غرب و دنیای استکبار از صول مهم مکتب سیاسی امام خمینی بود اظهارداشت: امام خمینی با مقابله با ابرقدرت های غرب وشرق و پیروزی بر نظام شاهنشاهی سلطه اجانب را از کشور کوتاه کرد.

 

وی با بیان اینکه صراحت لهجه،توکل در گفتار و عمل به وعده ها در رفتار باعث جذب مردم به امام خمینی و مکتب وی شدند تاکید کرد: اعتقاد راسخ و صادقانه به نقش مردم در حکومت اسلامی از دیگر اصول بارز در شخصیت امام خمینی است.

 

مقیسه همجنین با اشاره به اینکه امام خمینی به دنبال عدالتخواهی وحمایت از محرومان بود تصریح کرد: ایشان با احیای اسلام ناب محمدی سبب شد تا صدای محرومان جامعه بلند شده و در کاخ ظلم را ویران کنند.

اما جمعه سبزوار به اتفاقات و قیام های مسلمانان در کشور های منطقه اشاره کرد و افزود: این گونه قیام های تاثیری است که انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی بر مردم مسلمان این شور ها گداشت.

 

مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام لاله ها به همت سپاه ناحیه سبزوار برگزار شد و بیش از پنج هزار نفر در این مراسم از سفره افظار بهره مند شدند.

 

انتهای پیام/