رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار از معدوم سازی یک هزار و پانصدو 77کیلوگرم گوشت قرمر و سفید در دوماه ابتداییی سال خبر داد.

ولی اله جغتایی در گفت و گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه تامین امنیت غذای مردم در حوزه فرآورده های گوشتی یکی از مهترین رسالت ها سازمان دامپزشکی است اظهارداشت: در بازرسی های دوماه ابتدایی سال بیش از هزار و پانصد و ۷۷کیلو گرم انواع گوشت قرمز و سفید به دلایل مختلف جمع آوری و معدوم سازی شده است.

 

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری بیش از یک هزار وچهارصد و ۶۶مورد بازرسی و نظارت بر کلیه مراکز عرضه،توزیع و تولید مواد دامی انجام شده است ادامه داد: در این نظارت ها ۱۵۷ مورد تخلف مشاهده شده که بسیاری ازانها در محل برطرف شده است.

 

جغتایی همچنین با اشاره به افزایش دماو فساد پذیری بالا گوشت تاکید کرد: خرید از مراکز معتبر و تحت نظارت یکی از بهترین راههای اطمینان از سلامت مواد غذایی برای شهروندان خواهد بود.

 

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار در ادمه با بیان اینکه با اشاره به اینکه ۱۶۸هزار رأس دام در دوماه ابتدایی سال بر علیه بیماری های شاربون و آبله واکسیناسیئن شده اند ادامه داد: این رقم حدود ۶۰درصد پیش بینی و تکلیف شبکه دامپزشکی سبزوار است.

 

وی همچنین با اشاره به انتشار  اخبار مبنی بر بیماری تب کنگو در برخی شهرستاهای کشور تاکید کرد: خوشبختانه با اقدامات پیشگیرانه هیچ موردی از این بیماری در سبزوار مشاهده نشده است.

 

انتهای پیام/