امام‌جمعه سبزوار گفت: مکتب سیاسی امام خمینی(ره)در بیانات و آثار ایشان است که و همان راه اسلام واقعی است.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت‌الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سبزوار با اشاره  به اینکه ابراز ارادت زبانی به امام به‌تنهایی نمی‌تواند راه گشای مسائل باشد اظهار داشت: مکتب سیاسی امام خمینی همان مکتب اسلام است که راه گشای تمام مشکلات زندگی بشری است.

وی بابیان اینکه از مهم‌ترین وظایف مسئولین امروزه حفظ راه و شیوه آن امام بزرگوار است تأکید کرد: آشنا کردن جوانان و نوجوانانی که ایشان را درک نکرده‌اند باید در اولویت‌ها باشد تا نسل آینده ایران نیز با این تعالیم آشنا شده و به راین اصول حرکت کنند.

مقیسه بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین اصول امام خمینی عدم جدایی دین از سیاست بود ادامه داد: اداره کشور بر اساس مبانی و ارزش‌های اسلامی مهم‌ترین اولویت امام خمینی در حکومت بود.

خطیب جمعه سبزوار همچنین با اشاره به اینکه امام خمینی جایگاه ولایت‌فقیه را به‌عنوان دیده‌بانی برای حرکت کلی نظام احیا کرد ادامه داد: این جایگاه سبب حفظ نظام اسلامی از انحرافات در طول زمان  شد.

مقیسه در ادامه به قیام سرنوشت‌ساز ۱۵ خرداد ۴۲اشاره کرد و افزود: این قیام سرآغازی بر پایه‌ریزی نظام جمهوری اسلامی شد.

امام‌جمعه سبزوار در ادامه با انتقاد از هیئت نظارت بر انتخابات تأکید کرد: مسئله خریدوفروش رأی در انتخابات پدیده کثیفی است که متأسفانه در برخی مناطق حتی  با توزیع رب و مواد غذایی انجام‌شده است.

وی ادامه داد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی که مسئولیت‌ها بر اساس احساس وظیفه باید باشد نه آنکه بر پایه تصاحب قدرت به هر وسیله زشتی، این اقدامات قابل‌قبول نیست.

امام‌جمعه سبزوار با تأکید بر این موضوع که مسئولین باید تمهیداتی بی اندیشند و صرف اینکه  گروه‌های نظارتی چیزی را ندیدند این نشان بر عدم تخلف نیست تصریح کرد:  باید هیئت‌های نظارت و گروه‌های مختلف قوی‌تر وارد شوند و جلو این پدیده زشت را بگیرند.

مقیسه همچنین ادامه داد : در خصوص اعتراضاتی که به فروش رأی در سبزوار انجام‌شده از همین میز خطابه از هیئت نظارت استان می‌خواهیم تحقیقات میدانی دقیق انجام شود که خدای ناکرده حق الناس تضییع نشود و این پدیده شوم ریشه کن شود.

امام‌جمعه سبزوار همچنین بابیان اینکه  از مجموعه مراجعات مکرر در خصوص انتخابات شورای شهر این نتیجه را می‌توان گرفت که تخلفاتی مانند خرید و فروش آراء مسلما وجود داشته است.