اولین واحد نیروگاهی خانگی با توان 5کیلو وات در سبزوار به همت کانون بازنشستگان سپاه ناحیه سبزوار به بهره برداری رسید.

 

به گزارش بصیر سبزوار، غلامرضا محمد پور مسئول کانون بازنشستگان سپاه استان خراسان در مراسم افتتاح از این نیروگاه خانگی در سبزوار با بیان اینکه بهره برداری از این مجموعه درراستای اهداف اقتصاد مقاومتی و استفاده از انرژی های تجدید پذیر است اظهارداشت: کانون بازنشستگان خراسان رضوی با همکاری شرکت برق استان خراسان اقدام به ایجاد اینگونه نیروگاههای با استفاده از ظرفیت جامعه کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه هزینه اجرا این واحدهای خورشیدی در حدود ۲۵۰ میلیون ریال می باشد تصریح کرد: کانون بازنشستگان با ارائه تسهیلات به اعضا شرایط را برای اجرای این نیروگاه خانگی فراهم کرده است.

 

محمد پور با بیان اینکه این نیروگاههای با اشغال فضای ۴۰مترمربع توان تولید ۵کیلو وات برق خانگی دارد ادامه داد: برق تولیدی از طریق کنتور به شبکه برق شهری انتقال پیدا خواهد کرد.

 

مسئول کانون بازنشستگان خراسان رضوی در ادامه با بیان اینکه بیکاری یکی از معضلات مهم امروز کشور است ادامه داد: درامد حاصل از اجرای این طرح ها کمک شایانی در راستای اقتصاد خانواده است.

 

جعفر نمدچیان مسئول کانون بازنشتگان سپاه سبزوار در این مراسم با بیان اینکه سبزوار پس از مشهد اولین شهرستان است که موفق به اجرای این طرح شده است ادامه داد: درآمد زایی هر واحد نیروگاهی که وارد مدار می وشد به صورت میانگین ۷۰۰هزار توامان در ماه خواهد بود که به صورت خرید تضمینی به مدت ۲۰سال انجام خواهد گرفت.

 

هر نیروگاه توان تولید ۵کیلووات برق را در فضای ۴۰مترمربع داشته که پس از تولید وارد سبکه برق شهری شده و در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/