این روزها با رفتاری مواجه می شویم که به هر قیمتی خواهان رسیدن به مسند قانونگذاری برای شهر و رسیدگی به امور شهروندان و تعیین صلاح آنها هستند.

به گزارش بصیر سبزوار، نزدیک به یک هفته به تبلیغات قانونی کاندیداهای شورای شهر مانده است کافی است در خیابان های شهر راه بروید خواهید دید که منع قانونی تبلیغات هیچ اثری برای کاندیدها تازه وارد به عرصه انتخابات و یا برخی از اعضایی عضو شورا و ماندیدهای دوره پنجم نداشته و هرکدام با فعالیت هایی مثال زدنی اقدام به تبلیغات به روش های مختلف می کنند.

 

کارت ویزیت، تراکت، بنر، ، دیوار نویسی، آسفالت نویسی گرفته تا بازگشایی رسمی ستاد های انتخاباتی با شعارهایی دهان پرکن و درراستای اصلاح وضع موجود !!

 

چند روز پیش و در جلسه توجیهی کاندیداها داداستان فرماندار شهر خبر از شبعه ویژه رسیدگی به تخلفات کاندیداها داده بودند و همچنین فرماندار سبزوار در گفت و گویی با خبرنگار ما از تشکیل دو تا سه مورد پرونده برای رسیدگی به تخلفات خبر داد.

 

همچنین گفتنی است در راستای مبارزه با این تخلفات همچنین فرماندار ،فرمانده نیروی انتظامی و شهردار به عنوان سه رکن مبارزه اقدام به پیاده روی در خیابان های اصلی شهر و نظارت مستقیم بر تخلفات کردند.

 

با این وجود باید دید تبلیغات کاندیداهای شواری شهر قبل موعد مقرر به اشکال مختلف نظیر چاپ پوستر و نصب در انظار پخش کارت ویزیت با عنوان رای ما  در دایره تخلفات می گنجد.

 

اما نکته مهمی که کمی احساس تاسف و تاثر مان را قلقلک می دهد این موضوع است که رقبای اصلی در انتخابات شورای شهر برای عقب نماندن از قافله تبلیغات قانون شکنی رابر اخلاق انتخاباتی ترجیح داده و تبلیغات خود  را آغاز کرده اند و در آینده ای نچندان دور داد سخن خواهند داد که برابر قانون باید اینگونه رفتار شودآنجا است که ما یا باید دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را.

 

 

انتهای پیام/