مدیرآموزش و پرورش سبزوار گفت: تغییرات ایجاد شده در نظام آموزشی بدون ایجاد ریل گذاری مناسب سبب بروز مشکلات شده است.

حسن محرابی در گفت و گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه کاهش یک مقطع در دوره متوسطه و افزدون آن به دوره ابتدایی مشکلاتی را در ساماندهی معلمین و کلاس ها ایجاد کرده اظهارداشت: این تغییرات بدون توجه به ساختار موجود و عدم ریل گذاری مناسب صورت گرفته است.

 

وی با بیان اینکه اضافه شدن یه مقطع در دوره ابتدایی کمبود شدید فضای آموزشی در این دوره را موجب شده است تاکید کرد: این تغییرات همچنین سبب شد تا مازاد نیرو در دوره متوسطه به وجود آید.

 

محرابی با اشاره این که در حال حاضر ۱۶۰نفر  از معلمین در دوره متوسطه به عنوان نیروی مازاد هستند تصریح کرد: به همین تعداد نیرو در دوره ابتدایی نیازمند تامین معلم هستیم که با شیوه های مختلف اقدام به تامین آنها کرده ایم.

 

مدیر آموزش و پرورش سبزوار ادامه داد: یکی از روش ها، اجرای طرح خرید خدمت آموزشی در مدارس با حمایت های دولتی بوده که این مجوز را به مراکز داده تا با جذب نیرو آزاد کمبود ها را جبران کنند.

 

وی همچنین با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۰ تعدا بازنشتگان در سال به ۶۳۰نفر می رسد بیان داشت: بازنشستگی ان تعداد معلم در سال زنگ هشدار را برای آموزش و پرورش به صدا درآورده و مارا با کمبود شدید نیرو مواجه خواهد کرد.

 

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح هدایت تحصیلی و ایجاد رغبت در بین دانش آموزان برای انتخاب رشته های فنی و کاردانش عنوان کرد: در این راستا اقدام به راه اندازی هنرستان جوار در شهرک صنعتی شده اس تا ت از این طریق صنعت شهرستان نیروهای مورد نیاز خود را از بین هنرجویان  تامین کنند.

 

محرابی در ادامه با بیان اینکه ۱۵۰رشته فنی و حرفه ای و ۴۰رشته کاردانش در هنرستان های کشور تدریس می شود ادامه داد: با توجه به مزیت ها  و صنایع موجود در سبزوار ۲۰رشته فنی و ۳۰رشته کاردانش در سبزوار اقدام به پذیرش دانش آموز می کنند.

 

انتهای پیام/