رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار از تشکیل و شورای عالی قرآن در سبزوار خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار محمد علی آبادی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان با اعلام خبر تشکیل شورای عالی قران در سبزوار به ریاست فرماندار اظهارداشت: اساسنامه این شورا تهیه و تصویب شده و همزمان با ماه مبارک رمضان افتتاح خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره قصه های قرانی نردبان آسمان در سبزواربه صورت استانی بیان کرد: طی برگزاری این جشنواره حدود ۲هزار اثر توسط مخاطبان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که این رقم بیشتر از آثار رسیده به جشنواره رضوی است.

علی آبادی در ادامه همچنین از اعطای نمایندگی ستاد مهدویت به سبزوار با موافقت آیت الله علم الهدی به عنوان نماینده ولی فقیه در خراسان خبر داد و افزود: نمایندگی ستادهای مهدویت تنها در مراکز استان ها اعطا شده که با رایزنی های انجام شده این مهم برای شهرستان سبزوار نیز میسر شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار زمان افتتاح رسمی این ستاد در سبزوار را منوط به جانمایی دفتری مناسب در شهرستان دانست و افزود: پس از تعیین دفتر افتتاح با حضور شخص آیت الله علم الهدی در سبزوار انجام خواهد شد.

اعلام ثبت خواهر خواندگی سدو شهر سبزوار و هرات دیگر موضوع مطرح شده در این نشست بود که علی ابادی اشاره کرد و افزود: به دلیل وجود مقبره ملا حسین کاشفی در شهر هرات و با رایزنی های انجام شده این عنوان مشخص شده است.

 

انتهای پیام/