مدیر آموزش و پرروش سبزوار گفت: در سال جاری هدایت تحصیلی با شعار انتخاب آگاهانه و آزادانه انجام خواهد شد.

به گزارش بصیر سبزوار،حسن محرابی در نشست خبری با اصحاب رسانه در با بیان چالش ها و مشکلات سال گذشته در فرآند هدایت تحصیلی دانش اموزان اظهارداشت: بای سال جدید پارامترهای زیادی به این فرآیند افزوده شده تا دانش آموزان بتوانند با قدرت انتخاب وآگاهی در رشته های مناسب تحصیل کنند.

 

وی با بیان اینکه رغبت کاذبی در بین دانش آموزان برای ورود به رشته های نظری به خصوص تحصیل در رشته تجربی وجود دادرد تاکید کرد: با این روش و استفاده از تست های رغبت سنج و استعداد سنج می توان راه و شیئه صحیح را به آینده سازان کشور نشان داد.

 

وی با اشاره به مزیت های مختلف موجود در رشته های فنی حرفه ای و کار دانش تصریح کرد: توسعه رشته های مهارتی با استفاده از ظرفیت موجود صنعتی در سبزوار درستور کار قرار گرفته تا دانش اموزان بتوانند همزمان با تحصیل خود را برای ورود به بازار کار آماده کنند.

 

محرابی در ادامه همچنین با اشاره به ظرفیت محدود در رشته ای نظری تصریح کرد: با توجه به این محدودیت ها امکان تحصیل تمامی دانش آموزان در حوزه های نظری وجود ندارد.

 

مدیر آموزش و پروش سبزوار همچنین به تاثیر گذاری ۵عنصر معلم مدیر مشاور اولیا و دانش اموز در انتخاب رشته و هدایت تحصیلی دانش آموزان تاکید کرد: با توجه به این تاثیر گذاری سعی خواهد شد تا انتخابی دقیق و بر اساس نظر این ۵عنصر انجام شود.

 

وی در ادامه به تشریح برنامه های هفته معلم پرداخت و افزود: در این هفته در حدود ۵۰عنوان برنامه با هدف تکریم مقام شامخ معلمان برگزار خواهد شد.

 

وی غبارروبی از مزار شهدا در روز ابتدایی این هفته را اولین برنامه عنوان کرد و افزود: دیدار با معلمین جانباز تجلیل از معلمین نمونه و برگزاری مسابفات فرهنگی از جمله برنامه های این هفته خواهد بود.

 

انتهای پیام/