به گزارش بصیر سبزوار حجت الاسلام شریعتمدار ظهر امروز در مراسم جشن بعثت پیامبر اکرم(ص) در فرهنگسرای امام رضا (ع) با بیان اینکه بعثت پیامبر منتی است از جامنب خداوند بر کل بشریت در تمام ادوار و زمان ها اظهارداشت: این ایام  فرصتی است تا با اهداف بعث آشنا شده  و زندگی سیره […]

 

 

به گزارش بصیر سبزوار حجت الاسلام شریعتمدار ظهر امروز در مراسم جشن بعثت پیامبر اکرم(ص) در فرهنگسرای امام رضا (ع) با بیان اینکه بعثت پیامبر منتی است از جامنب خداوند بر کل بشریت در تمام ادوار و زمان ها اظهارداشت: این ایام  فرصتی است تا با اهداف بعث آشنا شده  و زندگی سیره نورانی پیامبر را مروز کرده و به مطالبات پیامبر را در این زمان بشناسیم.

 

 

وی با اشاره به اینکه روز و شب۲۷رجب و هنگامه بعثت پیامبر اسلام بزرگترین شب و روز در تاریخ خلقت و تاریخ بشریت است ادامه داد: با نگاهی به نعمات این اتفاق به لحاظ حکم عقل و منطق هم به این نتیجه میرسیم.

 

شریعتمدار با بیان اینکه بعثت پبامبر خاتم بزرگترین نعمتی است که خدا به بشر داده است تصریح کرد: این نعمت به کل بشریت ارازنی شده اما  خدا به مومنین و کسانی که نسبت به قران و سیره پیامبر آشنایی پیدا کرده اند نعمت بیشتری داده است.

 

وی نعمت پیامبر را تنها منحصر به افراد و انسان هایی که رد زمان حیات پیامبر از فیض وجود ایشان بهره مند شده اند ندانست و افزود: امروز  هم این نعمت شامل حال ما است و اگر بعثت پیامبر نبود بشریت در حوزه انسانیت در معرض زوال قرار می گرفت.

 

 

معاون تبلیغات آستان قدس با اشاره به زمان و مکان بعثت رسول الله ادامه داد: درزمانی که عرب قانونگریز جاهل چموش و بت پرست در  بدترین شرایط اخلاقی به سر می برد اسلام و پیامبر آمد و در چنین محیطی انقلاب و تحول همه جانبه در تمام شئونات زندگی ایجاد کرد.

 

وی با بیان اینکه اسلام تنها دینی نیست که به مسائل عبادی بپردازد  تاکید کرد:این دین بر تمام زوایای  زندگی انسان ناظر است و با روش و ابزار درست راه حق و رسیدن به نقطه مطلوب را به انسان نشان می دهد.

 

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی با اشاره به این موضوع که معجزه پیغمبر فقط قران نیست عنوان کرد: پیغمبر از میان مردم وحشی جاهل فاسدالاخلاق که جز باطل بر آنها حاکم نبود اصحابی نظیر سلمان و ابوذر تربیت کرد.

 

وی با بیان اینکه مقاومت یکی از مهمترین دلایل اصلی پیروزی و تشکلیل حکومت اسلامی است تاگید کرد: مهم تر از مقاومت خلق عظیم پیامبر بود که مردم مانند پروانه دور شمع وجود پیامبر می چرخیدند و از رحمتی از جانب خدا برای مردم آمده بود سود می بردند.

 

انتهای پیام/