عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورا ی اسلامی در مجلس نهم گفت: نیاز مبرم امروز کشور در حوزه اقتصاد رونق بخشی به حوزه های مختلف تولید است.

سید محمد حسین میرمحمدی در گفت و گو با با خبرنگار بصیر سبزوار با بیان اینکه نام گذاری سال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد مقاومتی و تولید نشان از نیاز فوری کشور برای رونق اقتصاد مقاومتی دارد اظهارداشت: توجه به امر اقتصاد در پی توجه به تولید داخل میسر شده که نتیجه ان نیز رونق اشتغال در کشور خواهد بود.

 

وی اشاره به اینکه تمرکز اصلی دولت باید بر حوزه ایجاد شغل باشد ادامه داد: متاسفانه بیکاری که کل کشور را درگیر خود کرده است و مهار این معضل  تنها با تمرکز و تصمیم گیری های دولت در این حوزه و تاکید بر محور تولیدات داخلی میسر خواهد بود.

 

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای سال جاری و تصمیمات ان باید هدف گذاری درستی به لحاظ اقدام صورت پذیرد تصریح کرد: باید از ظرفیت موجود در نظام به بهترین شکل ممکن برای رونق اقتصادی کشور استفاده شود.

 

میرمحمدی نظام دیوان سالاری کشور که از قدیم الایام در کشور حاکم بوده و مانعی برای کوچک شدن دولت ها است را یکی از مشکلات اساسی برای رونق تولیدات دانست و افزود: برای ایجاد تحرک در حوزه اقتصادی باید این نظام را اصلاح کرده و از حجم دولت درانجام امورات بکاهیم.

 

وی به کم تحرکی در بدنه اجرایی دولت اشاره کرد و افزود: دولت باید با تاکید بر برون سپاری کارها برای تقویت توان بخش خصوصی  اقدام کند.

 

میر محمدی در ادامه با اشاره به تهیه اولویت های اقتصادی در کشورهای مختلف عنوان کرد: در تمام کشور های دنیا اولویت های اقتصادی براساس امنیت اقتصادی و امنیت ملی طرح ریزی و عملیاتی می شود.

 

نماینده سابق مجلس با تاکید بر سیاست های اقتصادی هم پوشان با امنیت ملی کشور افزود: باید مسائل اقتصادی به گونه ای برنامه ریزی شود که بتوان از آن به عنوان ابزاری قوی برای صحنه گردانی در عرصه بین الملل استفاده کرد.

 

وی با اشاره به ارتباط اقتصادی با دیگر کشور ها و این موضوع که یین ان ارتباط نباید به صورت تک سویه و تنها با واردات کالا از آنها انجام گیرد تاکید کرد: کشور باید به سمت موازنه تجاری و به صورت ارتباط دوسویه و براساس مزیت های نسبی کشور واردات و صادرات در جریان باشد.

 

انتهای پیام/