نماینده مردم سبزوار در مجلس شورا ی اسلامی گفت: در اقتصاد مقاومتی تا رسیدن به خواسته های رهبر معظم انقلاب فاصله داریم.

رمضانعلی سبحانی فر در گفت و گو با خبرنگار بصیر سبزوار، با اشاره به اینکه اقداماتی در حوزه اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است اظهارداشت: هنوز تا رسیدن به خواسته های مقام معظم رهبری در این حوزه فاصله زیادی داریم.

وی با بیان اینکه نزدیک به یک دهه است رهبری با درایت و تدبیر اقتصاد را به عنوان اولویت نظام در دستور کار قرار می دهند تصریح کرد: یک ا زمهم ترین دلایل این انتخاب هدف گذاری کشورهای استعمارگر بر روی اقتصاد کشور ها برای دست یابی به اهدافشان است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه استکبارجهانی با تغییر روش از کشورگشایی به سمت تاثیر بر اقتصاد و دردست گرفتن منابع کشورها ی ضعیف سعی در سلطه بیشتر بر جهان هستند ادامه داد: هرچه کشور در حوزه های اقتصادی قوی تر شود آسیب کمتری از سوی دشمن متوجه ما خواهد شد.

سبحانی فر با بیان اینکه سال جاری سال تولید و اشتغال است تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی بستری مناسب برای ایجاد تولید و اشتغال در کشور است.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات دولت در زمینه اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی بیان کرد: جلوگیری از خام فروشی در بخش معدن و افزایش برداشت از میادین مشترک تارسیدن به حد مطلوب را از جمله اقدامات دولت در این زمینه دانست.

نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه کاهش ورود کالاهای قاچاق به میزان ۲۵درصد از مبادی رسمی کشور را از دیگر اقدامات عنوان کرد و افزود: جلوگیر از واردات بی رویه کالاهای با مشابه داخلی نقش مهمی در رونق تولید دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درادامه با بیان اینکه ایجاد مشوق های صادراتی و تسهیل د رامرو حقوقی و مالی صادررات می تواند کمک مهمی برای افزایش تولید داخلی باشد تاکید کرد: استفاده کارخانجات از تسهیلات و حمایت های دولتی روند رونق اشتغال و تولید در کشور را سرعت خواهد بخشید.

 

انتهای پیام/