همزمان با سالروز شهادت شهید اوینی و سالروز هنر انقلاب اسلامی، اعضای شورای بسیج هنرمندان سبزوار با امام جمعه سبزوار دیدار کردند.

به گزارش بصیر سبزوار، امام جمعه سبزوار با تاکید براین موضوع که  هنر جایگاه بسیار مهمی در حفظ انقلاب و اسلام دارد، اظهارداشت:خاصیت هنر همه گیر بودن و تاثیر بر عموم مردم است که باید از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده شود.

 

غلامرضا مقیسه در ادامه با بیان این که سخنرانی در منبر این ویژگی را نداشته و تنها بر افراد مستمع در زمان و مکان خاص اثر می کند ادامه داد: اشکال مختلف هنر می تواند با نفوذ در جامعه با زبامن هر قشر صحبت کرده در جذب انها به سمت مبانی ارزشی و اسلام اقدام کند.

 

ویدر ادامه با تشبیه هنر به شمشیری دو لبه که از آن می توان در جهت ترویج ارزشها و یا در جهت ترویج ذلالت ها استفاده کرد، تصریح کرد: در حال حاضر دشمن بوسیله هنر جنگ  فرهنگی را آغاز کرده است و ما باید دقیقا مانند خودشان از طریق هنر نقشه های شوم دشمن را خنثی کنیم.

 

مقیسه با اشاره به این که ترویج ارزش ها به زبان هنر می تواند آنچان تاثیر عمیقی بر جامعه داشته باشد که تا سال های سال اثر آن از بین نرود تاکید کرد: هنر با حرکتی آرام و تدریجی در روح نفوذ کرده و جایگاهی ثابت دست پیدا می کند.

 

امام جمعه سبزوار با تقدیر از هنرمندان عرصه هنر اسلامی بیان داشت: نقش هنرمندان در تثبیت فرهنگ و ارزش های اسلامی در جامعه ارزشمند و تاثیر گذار است.

 

انتهای پیام/