رئیس اداره میراث فرهنگی سبزوار از رشد 500 درصدی بازدید جاذبه های تاریخی و فرهنگی ، طبیعی و دست ساز نسبت به مدت مشابه در سال 95 خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار،محمود سلیمانی کوشکی گفت: بازدید از جاذبه های گردشگری سبزوار در نوروز سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از تاریخ ۲۵ اسفند تا ۹ فروردین از رشد ۵۰۰ درصدی برخوردار است.

وی افزود: اقامت گردشگران در سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۵ از ۱۹۴ درصد رشد برخوردار بوده است، به نحوی که آمار اقامت در سال ۹۶ تعداد ۱۶۴۴۱۳ نفر اعلام شد در حالی که در سال ۹۵  اقامت در شب ۵۵۹۵۸ نفر بوده است.

سلیمانی افزود: آمار بازدیداز جاذبه های گردشگری سبزوار در همین بازه زمانی در نوروز ۹۶  تعداد ۲۸۱۴۸۸ نفر است که این تعداد در مدت مشابه سال ۹۵ تعداد ۴۶۸۴۷ نفر بوده است و در این زمینه آمارها رشد ۵۰۱ درصدی را نشان می دهد.

 

رئیس اداره میزاث فرهنگی همچنین بیان کرد بیش از ۱۹۰ هزار نفر ازمسافرین از اماکن تاریخی فرهنگی و زیارتی سبزوار بازدید کرده اند.

 

سلیمانی با بیان اینکه سبزوار در مسیر عبور بیش از ۲۰میلیون زائر حرم رضوی است تاکید کرد: توسعه گردشگری و تبدیل سبزوار به مقصد این مسافرین نقش مهمی در توسعه شهرستان و افزایش اشتغال دارد.

وی با اشاره به معضل اشتغال به عنوان یکی از مهم ترین دغدغه های شهرستان تصریح کرد: جذب مسافر و گردشگر می تواند گامی موثر در ایجاد اشتغال شهرستان باشد.

 

انتهای پیام/