مدیر بسیج دانشجویی سپاه ناحیه مقاومت سبزوار از اعزام 50 نفر در قالب دو تیم جهادی به مناطق محروم خبر داد.

 

علی محمد نصیری در گفت و گو با بصیر سبزوار با اعلام اعزام دوتیم جهادی به مناطق محروم اظهارداشت: ۵۰ نفر از دانشجویان و عزیزان بسیجی به صورت داوطلبانه اعلام امادگی کرده و برای شرکت در  اردوی جهادی نوروزی نام نویسی کرده اند.

 

وی با بیان  اینکه این دو تیم به مدت ۷روز در روستاهای عوض، نجم آباد و چاه ستاره استقرار خواهند یافت ادامه داد: تکمیل خانه عالم ،لوله گذاری مسیر قنات روستا ، تکمیل پروژه کانال انتقال آب ،تکمیل دیوار مساجد و همچنین ترمیم و زیباسازی مدرسه روستا از جمله اقدامات جهادی بسیجیان است.

نصیری در ادامه با اشاره به اینکه تشکل‌های دانشجویی و جوانان به عنوان یکی از بانشاط ترین و تانیر گذارترین نیروهای اجتماعی هستند تصریح کرد: تحقق جهاد اقتصادی و هموار سازی بستر اشتغال در سال پیش رو با استفاده از تمامی پتانسیل‌های موجود اجتماعی و اقتصادی صورت خواهد پذیرفت.

وی با مهم برشمردن حرکت جوانان جهادگر در این اردوها بیان داشت: زدودن محرومیت از چهره مناطق کم تر توسعه یافته امری است که رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) تاکید فراوانی بر این موضوع داشته و دارند.

مدیر بسیج دانشجویی سپاه ناحیه سبزوار در ادامه با اشاره تاثیرات این اردوها بر جهادگران ادامه داد: این افراد در آینده ای نه چندان دور در پست های مختلفی مشغول به کار شده و این حضور درمناطق محروم و دیدن رنج و سختی مردم و لمس آن از نزدیک،باعث می شود بزرگواران دانشجو که مدیران آینده نظام هستند قدر ولی نعمتان انقلاب را دانسته و برای رفع محرومیت و مشکلات و معضلاتشان نهایت تلاش خود را بکارگیرند.

نصیری با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر تولیدات بومی ادامه داد: از دیگر مزایای حضور جهادگران در این دوره ها شناخت عرصه های تولیدی با مزیت های نسبی بالا است و همچنین باعث می شود که افراد ساکن در روستا به نظام و انقلاب دلگرم شوند.

مدیر بسیج دانشجویی سبزوار از کلیه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی دعوت نمود تا در انجام فعالیتهای جهادی و اقتصاد مقاومتی با این مجموعه همکاری نمایند تا ضمن خود سازی در عرصه های متنوع جهادی به انجام فعالیتهای محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی مبادرت ورزند و از مسئولین و نهاد ها و دستگاههای اجرایی درخواست نمود که در امر برگزاری این اردوها مجموعه بسیج دانشجویی شهرستان را از حمایتهای خود بهره مند نمایند.