مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان گفت: عدم انسجام نهاد های فرهنگی بزرگترین مشکل برای حرکت یکپارچه است.

محمد حسین عبدالهی همزمان با سالروز ۲۴ امین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد در سبزوار با بیان اینکه عدم انسجام بین نهاد های فرهنگی سبب بروز مشکلات در این حوزه شده است اظهارداشت: این عدم انسجام از وزارت فرهنگ به عنوان متولی فرهنگ در کشور آغاز می شود.

وی با اشاره باینکه کانون های مساجد به دلیل حضور در بدنه مردم می توانند سبب ایجاد روحیه نشاط شودند تصریح کرد: این کانون ها باید در دوران افول اخلاق در جامعه نقش خود را ایفا کرده جامعه را به سمت ثبات راهنمایی کنند.

عبدالهی در ادامه با بیان اینکه کانون ها فرهنگی و هنری مساجد برای پیشرفت بیش از همیشه به وحدت و هم دلی بین متولیان مساجد نیازدارند ادامه داد: امروزه در مساجد متولیان مختلفی وجود دارد که این افراد برای به نقطه مشترک برای پیشبرد اهداف فرهنگی دست پیدا کنند.

مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان رضوی با اشاره به آسیب های اجتماعی موجود در جامعه تشریح کرد: امروز شاهد هستیم که کارشناسان و مسئولان امر بیشتر از وجود این آسیب ها سخن به میان می آورند و کمتر راه حل ارائه می دهند.

وی به سرمایه های اجتماعی اشاره کردو افزود: ایجاد امید می تواند به سرمایه ای تبدیل شود که از این طریق بتوان این آسیب ها را مرتفع کرد.

علیرضا رادمان مسئول کانون های فرهنگی هنری سبزوار نیز در این مراسم با بیان اینکه ۱۲۸ کانون فرهنگی در مساجد سبزوار فعال هستند عنوان کرد: بیش از ۸۰درصد این کانون ها در نقاط روستایی فعال شده اند.

در ادامه مراسم اختتامیه چشنواره چهل چراغ ۳با عنوان حفظ چهل حدیث رضوی به انجام رسید و به برگزیدگان هدایایی اهداشد.

انتهای پیام/