معاون سیاسی استانداری خراسان رضوی گفت: انقلاب اسلامی دفاع مقدس دو رویداد مهم در پنهنه تاریخ ایران از ابتدا تاکنون بوده اند.

سیدجواد حسینی در همایش شاهدان قلم با محوریت شهید احمد نظیف در سبزوار با بیان اینکه انقلاب و دفاع مقدس بزرگترین رویدادها در کل تاریخ ایران بوده اند اظهارداشت: این دو اتفاق مهم سبب شد تا جامعه ایرانی به واسطه  ارزش های اسلامی هویت گرفته و حیات آفرین شود.

 

وی با اشاره به اینکه قرآن انسان ها را با سه ملاک تقوا علم و جهاد طبقه بندی کرده و فضیلت می دهد اظهارداشت: شهدای دفاع مقدس با تقوا و علم راه جهاد را انتخاب کرده و خون خود را برای پیروی از راه امام نثار کردند.

 

حسینی با بیان اینکه شهدا هنرمندانی بودند که بالاترین هنرخلقت را جامعه عمل پوشاندند تصریح کرد: برای هویت بخشی و غلبه بر بحران افتخار و اجتماعی باید به فرهنگ غنی خودمان تکیه کنیم.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی با اشره به اینکه شهدا بزرگترین تولید کننده اخلاق رشادت کرامت هستند تاکید گرد: امروز جامعه ما نیاز شدید به این فضائل اخلاقی دارد و باید باتأسی از شهدا این فضائل را دریابیم.

 

وی با بیان اینکه تمام انسان ها بعد از مرگ دوباره حیات می یابند تشریح کرد: شهدا بعد از شهادت خود دارای حیاتی می شوند که قادر به تاثیر گذاری و حیات بخشی برزندگی ما شوند.

 

حسینی در ادامه با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش خراسان رضوی در خصوص ترویج سیره شهدا ادامه داد: برگزاری یک هزار یادواره اعزام ۳۱هزار دانش آموز به اردوی راهیان نور و تولید ۳۵ هزار اثر در حوزه شهید پژوهی از جمله اقدامات است.

 

انتهای پیام/