مدیر کمیته امداد سبزوار گفت: 400مورد جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد در سال 95اعطا شده است.

محمد داورزنی در گفت و گو بابصیر سبزوار با بیان اینکه فراهم کردن زمینه ازدواج زوج های جوان یکی از اقدامات مهم و اساسی این نهاد در راستای افزایش امنیت اجتماعی جامعه است اظهارداشت: ازابتدای سال تا کنون ۴۰۰مورد جهیزیه با اعتبار معادل ۵میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال به نوعروسان اعطا شده است.

 

وی در ادامه با اشاره به درآمد صدقات این نهاد افزود: بیش از ۱۲میلیارد ریال صدقات مردم سبزوار درراستای کمک به محرومین به کمیته امداد رسیده است.

 

مدیر کمیته امداد سبزوار در ادامه با اشاره به اقدامات عمرانی این نهاد در راستای محرومیت زدایی و گسترش عدالت تصریح کرد: کمیته امداد در سال جاری با اعتبار ۷میلیارد ریال اقدام به تکمیل تجهیز و ساخت ۱۳۵مورد از پروژه های مسکونی کرده است.

 

وی به اهمیت موضوع فرهنگ جامعه و کاهش فشارهای ناشی از محرومیت ها در افراد اشاره کردو افزود: برنامه های مشاوره ای به صورت سه روز درهفته انجام می شود که از ابتدای سال تا کنون ۷هزار نفر از این عنوان برنامه استفاده کرده اند.

 

داورزنی یکی از مهم ترین اقدامات کمیته امداد را رسیدگی به ایتام جامعه دانست و تشریح کرد: در حال حاضر طرح اکرام ایتام کمیته امداد با تحت حمایت قرار دادن ۶۲۸نفر از ایتام جامعه اقدام به جذب حامی و کمک های موردی خاص این افراد می کند.

 

مدیر کمیته امداد سبزوار با تاکید بر ترویج پرداخت زکات در جامعه ادامه داد: خوشبختانه برنامه های ترویجی به صورت منظم در روستا ها سبب شده است بیش از ۱۴ میلیارد ریال زکات در دو حوزه عمرانی و کم به مستمندان جمع آوری شود.

 

انتهای پیام/