بزرگترین کارخانه تولید مواد موثره دارو کشور با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت در سبزوار به بهره برداری رسید.

به گزارش بصیر سبزوار،محمد رضا نعمت زاده در آیین افتتاحیه این مراسم با بیان اینکه تا کنون  ۲۳ هزار و ۵۰۰ بنگاه تسهیلات دریافت کرده‌اند بیان داشت: بیش از ۱۰هزار واحد در حوزه صنعت فعالیت کرده و دیگر واحد ها در حوزه کشاورزی فعالیت می کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه این کارخانه داروسازی قادر به تولید ۸هزار تن ماده موثره در سال است تصریح کرد: با اغاز فعالیت این پروزه ۷۰نفر به صورت مستقیم وارد بازار کار شدند.

نعمت زاده همچنین با بیان اینکه طرح توسعه این کارخانه نیز در دستور کار است اظهارداشت: پس از بررسی های لازم امکان آغاز طرح توسعه کارخانه نیز فرهم خواهد شد.

وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینکه سبزوار تا کنون به پایگاه صنعتی مناسبی نداشته است تصریح کرد: باید با فراهم شدن شرایط سرمایه گذاری زمینه انجام فعالیت های صنعتی در شهرستان را ایجاد کنیم.

وزیر صنعت معدن و تجارت در سفر به سبزوار همچنین از کارخانه ابزار یراق بازدید کرد.

این کارخانه تولیدی درزمینی به مساحت ۴۳ هزار متر مربع و اعتباری ۱۲میلیارد تومان بخش خصوصی زمینه اشتغال ۷نفر را فراهم کرده است.

در ادامه سفر وزیر صنعت معدن و تجارت کارخانه بسته بندی مواد پرو تئینی با ظرفیت پنج هزار تن گوشت ماهی ، ١٠ هزار تن گوشت سفید و ١٠ هزار تن هم گوشت قرمزافتتاح شد.

این کارخانه که با اعتبار ۴۰میلیارد ریال تونسته برای ۴نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کند.

انتهای پیام/