وزیر صنعت معدن و تجارت گفت : پرداخت تسهیلات به واحد های تولیدی سقفی در نظر گرفته نشده است.

به گزارش بصیرسبزوار،محمد رضا نعمت زاده درجمع خبرنگاران با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۱۰۰واحد صنعتی و کشاورزی در استان خراسان از تسهیلات بانکی استفاده کرده اند اظهارداشت: بانک مرکزی تا کنون سقفی را برای تعداد واحد ها در نظر نگرفته است و پرونده ها پس از بررسی برای پرداخت ارسال خواهند شد.

وی با بیان اینکه سهم استان خراسان تا کنون از تسهیلات در حوزه های کشاورزی و صنعتی ۷/۳درصد از کل کشور بوده است بیان داشت: با تلاش مسئولین و جذب سرمایه گذاران می توان این مقدار را افزایش داد.

نعمت زاده همچنین در ادامه با اشاره به  طرح توسعه کارخانه داروسازی طاها برای تولید داروهای دامی و همچنین خط مستقل تولید سرم های خوراکی و تزریقی تصریح کرد: پس از درخواست رسمی به وزارت خانه با این بخش موافقت  و جواز رسمی نیز صادر خواهد شد.

وی با بیان اینکه با ید به سمت صنایعی با سطح علمی و دانش بالا حرکت کنیم تاکید کرد: استفاده از صنایع و روش های تولید با مصرف پایین آب در اولویت قرار گرفته است.

وزیر صنعت معدن و تجارت در ادامه با بیان اینکه در چند ساله اخیر شاهد رشد خوبی صنعتی در شهرستان بوده ایم ادامه داد: سبزوار تا کنون پایگاه صنعتی نداشته و باید به این مهم دست پیدا کند.

انتهای پیام/