همزمان با هفته احسان و نیکوکاری 185 پایگاه کمیته امداد در سبزوار اقدام به جمع آوری کمک های خیرین برای رساندن به محرومین جامعه خواهند کرد.

به گزارش بصیر سبزوار،نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی صبح امروز  همزمان با مراسم آغاز جشن نیکوکاری در مدارس سبزوار از مصوبه اخیر مجلس مبنی بر افزایش مستمری مددجویان دونهاد کمیته امداد و بهزیستی خبر داد.

 

 

رمضانعلی سبحانی فردر این مراسم با بیان اینکه حذف یارانه دهک های بالایی جامعه باید انجام گیرد ادامه داد: با حذف یارانه این خانوار بخشی از آن در حوزه تولید و بخشی دیگر به مستمندان تخصیص خواهد یافت.

 

وی با اشاره به دریافتی ۵۰۰هزار ریالی مددجویان در ماه ادامه داد: با اجرایی شدن این مصوبه مبلغ دریافتی به ۲میلیون ریال افزایش می یابد.

 

محمد داورزنی رئیس کمیته امداد سبزوار در این مراسم با بیان اینکه ۱۸۵ پایگاه جمع اوری کمک های نقدی و غیر نقدی در سبزوار فعال شده اند ادامه داد: پیش بینی می شود مبلغ جمف آوری در سال جاری به هشت میلیاردریال برسد که در مقایسهه با سال گذشته دومیلیارد ریال افزایش خواهد داشت.

 

وی همچنین به توجه این نهاد در کمک به دانش اموزان و افراد در حال تحصیل اشاره کرد و تاکید کرد: براساس تفاهم نامه های با آموزش و پرورش بخشی از مبالغ جمع آوری شده در اختیار مدیران قرار خواهد گرفت تا به دانش اموزان نیازمند اختصاص یابد.

 

انتها پیام/