مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سبزوار گفت: ارائه بیش از 3میلیارد و 500میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی از ابتدای سال در سبزوار صورت گرفته است.

 

 

محمد داورزنی در گفت و گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه بیش از ۹۰درصد از سهمیه اعتبارات اشتغالزایی سبزوار تا کنون جذب شده است بیان داشت: بیش از ۳میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان اعتبارات اشتغالزایی در سبزوار اعطا شده است که منجر به ۳۵۰شغل مستقیم در شهرستان شده است.

 

وی با تاکید بر سیاست خودکفایی و توانمند کردن افراد تحت حمایت این نهاد افزود: کمیته امداد با در دستور کار قرار دادن این سیاست اقدام به برگزاری کلاس های فنی و حرفه ای و آموزش هایی در زمینه ایجاد اشتغال  کرده است.

 

داورزنی با اشاره به تفاهم های با سازمان فنی و حرفه ای در شهرستان تصریح کرد: بیش از ۱۵۰۰نفر ار مددجویان در زمینه های مختلف شغلی با هزینه ۸۰۰میلیون ریال تحت آموزش های فنی و حرفه ای قرار گرفته اند و آماده ورود به بازار کار شده اند.

 

وی همچنین در ادامه با بیان اینکه از ابتدی سال بیش از ۱۴ میلیارد ریال زکات در شهرستان جمع اوری شده است عنوان کرد: با فعال کردن ظرفیت های موجود در روستا ها و برگزاری جلسلات تبلیغی منظم این مهم اتفاق افتاده است.

 

داورزنی با بیان اینکه ۹میلیارد ریال از مبالغ زکات جمع آوری شده در مسیر توسعه عمرانی روستا ها نظیر ساخت مدرسه مسجد و.. هزینه خواهدشد ادامه داد: ۵میلیارد از این مبلغ نیز در امور مدد رسانی به محرومان پرداخت دیون و تهیه سبد کالا هزینه می شود.

 

انتهای پیام/