ورود سامانه جدید به کشورمان از امروز سبب می‌شود بارش‌ها در برخی نقاط استان‌های زنجان، کردستان و کرمانشاه شدت یابد و در ۳ روز آینده نیز بارش برف و لغزنده شدن جاده‌ها‌ در مناطق کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

براساس داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز سامانه بارشی به تدریج از غرب وارد کشور شده است بنابراین ابتدا برای مناطق شمال غرب و غرب به صورت پراکنده و برای جنوب غرب، جنوب و به تدریج دامنه‌های زاگرس مرکزی،‌ دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، سواحل غربی خزر و اواخر وقت شمال شرق کشور، رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد و در نقاط سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

امروز شدت بارش‌ها در برخی نقاط استان‌های زنجان، کردستان و کرمانشاه است.

روز آینده با نفوذ جریانات سرد شمالی روی دریای خزر، ضمن تشدید بارندگی‌ها در سواحل خزر و افت دما نوار شمالی کشور، در مناطق مرکزی‌ کشور نیز افزایش ابر، بارش پراکنده باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف رخ می‌دهد.

روز یکشنبه شدت بارش‌ها در استان‌های گیلان، اردبیل، غرب کرمانشاه، برخی نقاط استان گلستان، لرستان، همدان، شمال خوزستان و استان مرکزی خواهد بود.

روز دوشنبه فعالیت این سامانه بارشی به صورت پراکنده در سواحل شرقی خزر، ارتفاعات زاگرس جنوبی، دامنه‌های جنوبی البرز شرقی، مرکز، شرق و شمال شرق کشور خواهد بود.

با توجه به بارش برف در مناطق کوهستانی و لغزنده شدن جاده‌ها در ۳ روز آینده، ضروری است تمهیدات لازم انجام شود.

روزهای یکشنبه و صبح دوشنبه دریای خزر و روز دوشنبه خلیج فارس مواج است. همچنین روز دوشنبه به دلیل افزایش سرعت وزش باد در شرق کشور پدیده گردوخاک در آن مناطق دور از انتظار نیست.

آسمان تهران فردا کمی ابری تا نیمه‌ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز دوشنبه نیز حاکم است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۳ و ۴ درجه خواهد بود.

روز آینده اردبیل و همدان با کمینه دمای ۵ درجه زیر صفر سردرترین مراکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای ۲۷ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۵ اسفندماه ۱۳۰٫۲میلی‌متر ثبت شد بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۴۳٫۴ میلی‌متر بود بنابراین بارش سال جاری ۹۰٫۸ درصد بارش سال گذشته است.