امام جمعه سبزوار گفت: بازار شب عید فرصت مناسبی برای خرید اجناس ایرانی و حمایت از تولید کنندگان است.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار با بیان اینکه خرید های سب عید فرصت مناسبی برای حمایت از تولید ملی است اظهارداشت: اقبال مردم در این ایام به خرید اجناس ایرانی سبب خواهد شد تا تولید ملی رونق یابد.

 

وی با اشاره به مسئله حقوق های نجومی و ضربه ای که این اقدامات به اعتماد مردم میزند بیان کرد: باید این پول ها به بدنه تولید و کارخانجات تزریق شود نه اینکه عده ای به صورت حقوق از آن بهره ببرند.

 

وی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی در پرتو توجه به توان داخلی صورت می گیرد ادامه داد: وارادات بی رویه کالا به خصوص در اجناسی که مشابه داخلی آن وجود دارد اقدامی است که مانع رشد اقتصادی کشور می شود.

 

امام جمعه سبزوار به سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی اشاره کرد و با بیان اینکه مستضعفان و مستمندان صاحبان اصلی انقلاب هستند تاکید کرد: تاسیس این نهاد و ارائه خدمات به این بخش از جامعه برکات خوبی رابرای کشور داشته است.

 

وی توجه به بخش محروم جامعه را از واجبات دانست و افزود: این محرومین و مستضعفان هستند که در همه حال از آرمان های کشور و اسلام دفاع میکنند.

 

مقیسه در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به ایام انتخابات تاکید کرد: نامزدهای انتخابات در امر تبلیغات دقت کنند که با استفاده از اسامی خداوند و ائمه اطهار به این مقدسات بی حرمتی نشود.

 

وی با یادآوری روز منابع طبیعی بیان داشت: محیط زیست سالم حق تمام افزاد و همچنین نسل های آینده است که انسان ها در برابر ان مسئول بوده و باید در حفظ آن بکوشند.

 

انتها ی پیام/