پروزه راه آهن سبزوار که یکی ار قدیمی ترین مطالبات مردم شهرسیتان است در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 50درصد روبرو است و نزدیکترین زمان احتمالی برای بهره برداری انتهای سال96 اعلام می شود.

به گزارش بصیر سبزوار،حسین شاد معاون فنی و عمرانی فرمانداری در بازدیدی از که همراه خبرنگاران از پروژه در حال اجرای راه آهن داشت اظهارداشت: کار بر روی  حدود ۷۰درصد از پروژه  در حال انجام است.

 

وی با بیان اینکه برای سال آینده  ۲۲میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تخصیص یافته است عنوان کرد: در صورت محقق شدن این بودجه پروژه با سرعت قابل قبولی پیشرفت خواهد کرد.

 

شاد یک از مشکلات موجود را برخی زمین های دارای معارض دانست و عنوان کرد: متاسفانه در برخی از نقاط مسیر عبور خط راه آهن از زمین ها زراعی روستاییان سبب بروژه مشکلاتی شده که باید با رایزنی با ساکنین و صاحبان این ارازی مشکل را مرتفع کرد.

 

مجتبی سنایی فرد ناظر فنی پروژه نیز در این بازدید با بیان اینکه ۴۸ کیلومتر طول مسیر آنتی سبزوار است ادامه داد: بیشترین حجم کار در کیلومتر های ۲۴ تا ۲۵ است که به دلیل وجود کوه های سنگی نیاز به انفجارات با حجم بالا است.

 

وی با اشاره به اینکه برای اتصال این خط آنتنی به راه آهن سراسری نیاز به ساخت ۲۰۰کیلومتر راه اهن است ادامه داد: پیش بنی های برای اتصال این دستک ریلی به خط راه آهن سراسری نیز انجام شده است تا پس از اجرا این خط نیز از بن بست خارج شود.

 

درحالی نزدیکترین زمان برای بهره برداری از راه آهن انتهای سال آینده اعلام می شود که برخی مسئولین در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی سال قبل اصرار داشتند که راه آهن به سبزوار رسید و صدای سوت قطار در سبزوار شنیده خواهد شد.

 

انتهای پیام/